Památky na ostrově Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Památky -Ruiny pevnosti Kassiopi

Ruiny pevnosti Kassiopi - ostrov Korfu

Ruiny byzantského hradu Kassiopi se nacházejí v severní části řeckého ostrova Korfu (Kerkyra), cca 36 km severně od hlavního města. Jedná se o velmi významnou historickou památku a může také posloužit jako tip na zajímavý výlet.

Korfu, Ruiny pevnosti Kassiopi na mapě Google maps

Kassiopi je jednou ze tří byzantských obranných pevností, které bránily ostrov Korfu před nájezdy pirátů. Hrad Kassiopi strážil severovýchod ostrova, hrad Angelokastro hlídal severozápadní pobřeží a hrad Gardiki byl postaven proto, aby varoval před možným nebezpečím přicházejícím z jihu.

Pevnost Kassiopi, dnes již tedy jen její pozůstatky, stojí nad vesnicí a známým turistickým letoviskem Kassiopi. Spolu s ostatními hrady je považována za jednu z nejdůležitějších architektonických památek Jónských ostrovů. Stáří hradu se odhaduje do doby okolo 4. až 7. století po Kristu. V roce 1386 byl ale hrad pobořen Benátčany, kteří na ostrově Korfu získali nadvládu. Udělali to z preventivních důvodů, v obavách, aby se nedostal do rukou nepřátel.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Nejoblíbenější památky na ostrově Korfu: Klášter Paleokastritsa, Klášter Panagia Mirtiotissa, Klášter Vlacherna, Kostel Ypapanti (Kommeno), Perithia (Palaia Peritheia), Ruiny pevnosti Angelokastro, Ruiny pevnosti Kassiopi, Ruiny pevnosti Gardiki, Zámek Achilleion

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám