Památky na ostrově Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Památky -Klášter Vlacherna

Klášter Vlacherna - ostrov Korfu

Klášter Panny Marie Vlacherenas, Panagia Vlacheron

Klášter Vlacherna

Malebný klášter Vlacherna, který je unikátní především svým umístěním, představuje jeden z nejznámějších symbolů řeckého ostrova Korfu. Nachází se u východního pobřeží ostrova, nedaleko (asi 4 km jižně) od hlavního města Korfu.


Korfu, Klášter Vlacherna na mapě Google maps

Klášter pochází z konce 17. století a pro jeho stavbu bylo vybráno opravdu netradiční místo – malý skalnatý ostrůvek ležící v blízkosti jižního cípu poloostrova Kanoni (dnes letoviska Kanoni). S pevninou je spojen úzkým přístavním molem, dojdete tak k němu i suchou nohou.

Klášter byl vybudován pro komunitu jeptišek, které tu žily a o církevní budovu se staraly. Dnes místo slouží spíše jako turistická atrakce. Kromě kláštera tu můžete navštívit i malou kapli, květinovou zahrádku nebo stánky se suvenýry, které nesmí chybět.

Na dohled od kláštera se nachází další symbol ostrova Korfu, a to ostrov Pontikonissi neboli tzv. „Myší ostrov“. Je to malý ostrůvek porostlý cypřiši, v jejichž středu se ukrývá byzantská kaple. Na ten už ale musíte doplout loďkou. Mezi klášterem Vlacherna a ostrůvkem Pontikonissi jezdí malé čluny, doprava na ostrov tak není problém.

Budete-li mít tu možnost, zavítejte ke klášteru Vlacherna mimo hlavní turistický čas a vychutnejte si pravou atmosféru tohoto kouzelného místa. Například brzy ráno, když ostatní ještě spí, se můžete kochat pohledem na krásný východ slunce. Zajímavostí je, že se odtud skvěle pozorují i odlétající či přistávající letadla z blízkého letiště Ioannis Kapodistrias.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Nejoblíbenější památky na ostrově Korfu: Klášter Paleokastritsa, Klášter Panagia Mirtiotissa, Klášter Vlacherna, Kostel Ypapanti (Kommeno), Perithia (Palaia Peritheia), Ruiny pevnosti Angelokastro, Ruiny pevnosti Kassiopi, Ruiny pevnosti Gardiki, Zámek Achilleion

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám