Památky na ostrově Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Památky -Ruiny pevnosti Gardiki

Ruiny pevnosti Gardiki - ostrov Korfu

Ruiny pevnosti Gardiki

Ruiny byzantské pevnosti Gardiki se nacházejí ve střední až jižní části řeckého ostrova Korfu (Kerkyra), cca 27 km jižně od hlavního města. Do dnešní doby se dochovaly pouze zbytky hradeb, i tak ale hrad patří mezi důležité historické památky ostrova.

Korfu, Ruiny pevnosti Gardiki na mapě Google maps

Gardiki je jedním ze tří byzantských hradů, které bránily ostrov Korfu před nájezdy pirátů. V době, než se ho zmocnili Benátčané (1386-1797). Hrady stojí strategicky rozmístěné po celém ostrově a tvoří pomyslný trojúhelník - Kassiopi na severovýchodě ostrova, Angelokastro na severozápadním pobřeží a hrad Gardiki varoval před možným nebezpečím přicházejícím z jihu.

Byzantská pevnost Gardiki byla vybudována na malém vršku mezi vesnicemi Agios Matheos a Messonghi, v blízkosti jezera Korisson. Postavit ji dal ve 13. století Michael Angelo II., syn arcibiskupa z Epirusu. Gardiki tvořilo osm věží, spojených zdivem do osmiúhelníkového tvaru. Do dnešní doby zůstaly zachovány pouze zbytky zdí pevnosti.

Při archeologických vykopávkách v okolí pevnosti byly nalezeny kosterní pozůstatky a nástroje z období paleolitu, datovaného do období 2. století př.n.l., které jsou dnes vystavené v archeologickém muzeu v Kerkyře.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Nejoblíbenější památky na ostrově Korfu: Klášter Paleokastritsa, Klášter Panagia Mirtiotissa, Klášter Vlacherna, Kostel Ypapanti (Kommeno), Perithia (Palaia Peritheia), Ruiny pevnosti Angelokastro, Ruiny pevnosti Kassiopi, Ruiny pevnosti Gardiki, Zámek Achilleion

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám