Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Letoviska -Kanoni (Kerkyra)

Kanoni (Kerkyra) - ostrov Korfu

Kanoni (Kerkyra)

Letovisko Kanoni (Kerkyra) leží ve východní části řeckého ostrova Korfu, na stejnojmenném poloostrově vybíhajícím do vod Jónského moře. Nachází se necelé 4 km jižně od hlavního města Kerkyra a je ve skutečnosti takovým jeho předměstím.

Korfu, Kanoni (Kerkyra) na mapě Google maps

Celá oblast Kanoni získala své jméno podle kanónů (děl), které tu byly rozmístěny na konci 18. století, v dobách napoleonských válek. Několik jich tu dokonce nalezneme i dnes. Poloostrovu Kanoni se někdy také říká poloostrov Analipsi. Oblast je však známá hlavně proto, že se tu nacházejí dvě velké turistické zajímavosti, snad nejfotografovanější místa na ostrově Korfu, a to klášter Vlacherna a tzv. Myší ostrov.

Letovisko Kanoni je oblíbeným prázdninovým místem, protože se rozprostírá v krásné zelené přírodě a přitom se jedná o moderní letovisko s dobrým turistickým zázemím. Návštěvníkům je tu k dispozici několik útulných taveren a restaurací, řada obchodů, stánků i barů. Ubytovat se můžete v moderních hotelech nebo jednotlivých apartmánech, často s nádherným výhledem do okolní krajiny.

Výhodou tohoto místa je i blízkost hlavního města Korfu (Kerkyra). Zatoužíte-li tak po větších nákupech nebo rušnějším nočním životě, během chvíle budete v centru hlavního města. Obě města spojuje pravidelná autobusová linka, jezdí tu i vozy taxislužeb. Hlavní město Korfu (Kerkyra), to je ale především unikátní a nádherné starobylé město s mnoha historickými památkami, které určitě stojí za vaši pozornost. A takto si návštěvu pamětihodností můžete rozdělit i do více dnů.

Nejvyšší bod poloostrova Kanoni a zároveň skvělé vyhlídkové místo objevíte na konečné zastávce místního autobusu č. 2. Pokud jste si stihli zalistovat nějakým průvodcem po ostrově Korfu, tento pohled na dva malé ostrůvky vám bude jistě známý. Jako na dlani odsud máte ostrůvek s klášterem Vlacherna i tzv. Myší ostrov. Dokonce odtud dohlédnete i na mezinárodní letiště v hlavním městě Kerkyra.

Ke klášteru Vlacherna se dostanete po úzké hrázi, která spojuje ostrůvek s pláží Kanoni a slouží zároveň i jako malé molo pro kotvící loďky. Klášter byl vybudován na konci 17. století jako útočiště pro zdejší jeptišky, dnes je už ale prázdný. Bývá ale otevřený, aby návštěvníci mohli nahlédnout i dovnitř. K druhému ostrůvku jménem Pontikonissi se už ale suchou nohou nedostanete, musíte loďkou. Díky tvaru ostrůvku se mu přezdívá také "Myší ostrov". A i na tomto ostrůvku stojí malebná stavba, byzantská kaple z 11. století.

Na poloostrově Kanoni se nachází také zámeček Mon Repos s krásnou zahradou, letní sídlo bývalého vysokého britského komisaře. Nedaleko odtud, směrem k hlavnímu městu, se dochovaly i pozůstatky nejstaršího kostela na ostrově Korfu, raně křesťanské baziliky Paleopolis.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Letoviska v blízkém okolí: Město Korfu (Kerkyra), Perama

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Korfu: Acharavi, Dassia, Ipsos, Kassiopi, Kavos, Lefkimi, Liapades, Město Korfu (Kerkyra), Moraitika, Sidari

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám