Výlety na ostrově Rhodos

Hlavní strana -Rhodos -Výlety -Akvárium Faliraki

Akvárium Faliraki - ostrov Rhodos

Aqua World Faliraki, Faliraki Aquarium

Akvárium Faliraki

Malé, ale o to zajímavější mořské akvárium je jednou z atrakcí oblíbeného turistického letoviska Faliraki. Nachází se u severovýchodního pobřeží ostrova Rhodos, asi 15 km od hlavního města.

Rhodos, Akvárium Faliraki na mapě Google maps

Při svých toulkách po jednom z turisticky nejživějších resortů ostrova Rhodos - střediska Faliraki, můžete narazit také na budovu s nápisem "AquaWorld Faliraki" a s velkým růžovým žralokem na vstupní bráně. Jedná se o menší mořské akvárium, které zahrnuje jednak akvarijní část s nejrůznějšími mořskými živočichy, i malé muzeum.

Hlavním smyslem akvária Faliraki je sbírat a ochraňovat nechtěné či zraněné živočichy a poté je navracet zpět do jejich přirozeného prostředí. Dostanou se tak sem například mořští tvorové, kteří uváznou v rybářských sítích a bez pomoci by zahynuli. Odborníci je prohlédnou a následně jim poskytnou případnou pomoc a péči. Doprovodným cílem akvária je seznámení veřejnosti se zdejší mořskou faunou a nadšené budou zejména děti, protože personál je často nechá na některé živočichy i sáhnout.

Kromě rybiček a ryb různých velikostí i barev tu můžete vidět například také kraby, hvězdice a mořské želvy, občas tu najdou domov i mláďata žraloků. Děti se mohou na vlastní kůži seznámit například s rejnokem či hvězdicí. Zaměstnanci akvária také ochotně zodpoví veškeré zvídavé dotazy návštěvníků.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Tipy na výlety na ostrově RhodosBílé městečko Lindos, Hlavní město Rhodos, Lázně Kalithea, Ostrov Symi a klášter Panormitis, Sedm pramenů (Eptá Pigés), Údolí motýlů (Petaloudes), Vodní park Faliraki

Letoviskaplážepamátky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám