Greece

Výlety na ostrově Rhodos

Hlavní strana - Rhodos - Výlety - Akvárium Faliraki

Akvárium Faliraki - ostrov Rhodos

Aqua World Faliraki, Aquarium of Faliraki

Akvárium Faliraki

Malé, ale o to zajímavější mořské akvárium je jednou z atrakcí oblíbeného turistického letoviska Faliraki. Nachází se u severovýchodního pobřeží ostrova Rhodos, asi 15 km od hlavního města.

Rhodos, Akvárium Faliraki na mapě Google maps

Při svých toulkách po jednom z turisticky nejoblíbenějších středisek ostrova Rhodos - letoviska Faliraki, narazíte také na budovu s nápisem "AquaWorld Faliraki" a s velkým růžovým žralokem nad ním. Jedná se o menší mořské akvárium, které zahrnuje jednak akvarijní část s nejrůznějšími mořskými živočichy i malé muzeum.

Hlavním smyslem akvária Faliraki je sbírat a ochraňovat nechtěné či zraněné živočichy a poté je navracet zpět do jejich přirozeného prostředí. Dostanou se tak sem například mořští tvorové, kteří uváznou v rybářských sítích a bez pomoci by zahynuli. Odborníci je prohlédnou a následně jim poskytnout případnou pomoc a péči. Doprovodným cílem akvária je seznámení veřejnosti se zdejší mořskou faunou a nadšené budou zejména děti, protože personál je často nechá na některé živočichy i sáhnout.

Kromě rybiček a ryb různých velikostí i barev tu můžete vidět také například kraby, hvězdice i mořské želvy. Děti se mohou na vlastní kůži seznámit například s rejnokem či hvězdicí. Občas tu najdou domov i mláďata žraloků a máte-li pro strach uděláno, budete mít možná štěstí dotknout se i těchto obávaných tvorů. Personál akvária vám také rád zodpoví veškeré vaše zvídavé dotazy.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Tipy na výlety na ostrově RhodosBílé městečko LindosHlavní město RhodosKlášter v oblacích TsambikaOstrov Symi a klášter PanormitisPláž a maják PrasonisiSedm pramenů (Eptá Pigés)Údolí motýlů (Petaloudes)

Letoviskaplážepamátky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám