Greece

Letoviska ostrova Rhodos

Faliraki - ostrov Rhodos

Faliraki

Faliraki patří k nejvyhledávanějším a nejoblíbenějším turistickým letoviskům na ostrově Rhodos, je proslavené především jako „centrum veškerého dění, zábavy a atrakcí“ a také jako místo s krásnými písečnými plážemi. Nachází se na severovýchodním pobřeží ostrova, asi 15 km od hlavního města Rhodos. Pro ubytování můžete vybírat z malých i větších hotelů, či apartmánů rozmístěných různě po letovisku (od klidnějších částí až po rušné centrum).

Rhodos, Faliraki na mapě Google maps

Pláž Faliraki

Předností střediska Faliraki je písčitá pláž Faliraki s pozvolným vstupem do moře, která nabízí dostatek prostoru i v hlavní turistické sezoně – je 5 km dlouhá a poměrně dost široká. Díky zlatavému písku a pomalému sestupu do moře je pláž oblíbená zejména u rodin s dětmi. Občerstvit se při lenošení můžete v některé z mnoha taveren, které se zde nacházejí. Pláž lemují stromy a jiná zeleň, což je celkem příjemné. Samozřejmostí je plážový servis, nabídka vodních sportů i půjčovny nejrůznějších sportovních potřeb. V jižní části pláže lze doplavat také k malému ostrůvku, který si asi nejlépe prohlédnete při šnorchlování (pozor ale na vodní ježky).

Letovisko Faliraki - co zde najdeme?

V okolí se nachází nejen velké množství taveren a restaurací se zahrádkami, ale také obchody různého sortimentu, zlatnictví, bankomaty, zdravotní středisko i lékárna. Letovisko je však vyhlášené díky svému nočnímu životu – se zapadajícím sluncem ožívá centrum plné barů, klubů a diskoték. Mladší návštěvníci zamíří spíše na nějakou pouťovou atrakci, v centru Faliraki se do výšky tyčí ruské kolo (je zde lunapark). Pro výlety do bližšího i vzdálenějšího okolí můžeme kromě pronájmu automobilu doporučit také místní autobusovou dopravu, která funguje poměrně dobře, a dostanete se s ní do různých koutů ostrova. K dispozici je také lodní taxi a pro svezení po letovisku i výletní vláček.

Turisticky vyhledávaným cílem letoviska Faliraki je moderní aquapark, který patří k nejnovějším vodním parkům v celém Řecku. Než projdete všechny atrakce, den uteče, ani nevíte jak. A můžeme zaručit, že se zde zabaví malí i větší návštěvníci.

Pro koho je středisko Faliraki vhodné?

Letovisko Faliraki toho turisticky nabízí opravdu hodně – od klidnějších částí s menšími apartmány a rodinnými tavernami, přes rušné centrum s nočními kluby až po sportovní vyžití typu minigolf či aqaupark. Díky dobré dopravní dostupnosti se jedná o vhodný výchozí bod pro cestování a poznávání ostrova. Vzhledem k jemné písčité pláži s pozvolným vstupem do moře lze Faliraki doporučit i rodinám s dětmi.

Užitečné odkazy:
www.water-park.gr

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Afandou, Kalithea, Kalithies, Koskinou (Reni Koskinou)

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Koskinou (Reni Koskinou), Kolymbia, Kiotari, Kalithea, Ialyssos, Ixia, Lindos, Město Rhodos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám