Letoviska ostrova Rhodos

Faliraki - ostrov Rhodos

Faliraki

Větší a živé přímořské letovisko Faliraki patří k nejoblíbenějším turistickým střediskům na ostrově Rhodos, je proslavené především jako centrum prázdninové pohody, zábavy a atrakcí a také jako místo s krásnými písečnými plážemi. Nachází se na severovýchodním pobřeží ostrova, asi 15 km od hlavního města Rhodos.

Rhodos, Faliraki na mapě Google maps

Turistické středisko Faliraki

Původní malá, rybářská vesnička Faliraki se postupem let rozrostla ve velké a rušné přímořské letovisko, které si získalo oblibu u velkého množství návštěvníků ostrova Rhodos. Letovisko Faliraki těží především ze své ideální polohy, nachází se na severovýchodním pobřeží ostrova Rhodos, v oblasti krásných písčitých pláží a jen 15 km jižně od hlavního města Rhodos. Svým návštěvníkům navíc poskytuje dokonalé zázemí.

Zástavbu střediska Faliraki tvoří jak velké hotelové resorty, tak i menší, rodinné hotely a vilky, vše zasazené do příjemného prostředí okolní zeleně. Lze tu tak nalézt i klidnější části. Dominantou letoviska je však jeho centrum plné restaurací a taveren s rozkvetlými zahrádkami, množství rozmanitých obchůdků a zábavy všeho druhu. Po setmění navíc ožívají místní diskotéky a bary a sjíždějí se sem i turisté z okolních letovisek. V noci tak centrum Faliraki září snad ještě více než ve dne.

Doprovodné turistické služby jako pošta, bankomaty, lékárna, půjčovny automobilů apod. jsou samozřejmostí. V letovisku funguje i zdravotní středisko nebo např. také místní malé cestovní kanceláře, které organizují populární turistické výlety.

K symbolům prázdninového střediska Faliraki patří mimo jiné také lunapark s velkým ruským kolem a obrovský vodní park Water Park Faliraki, který se rozprostírá na okraji letoviska. Aquapark patří k nejnovějším vodním parkům v celém Řecku. Procházkou můžete zavítat i do Akvária Faliraki, které potěší zejména děti.

Pláž Faliraki a další zajímavé pláže v okolí

Předností letoviska je krásná písčitá pláž Faliraki s pozvolným vstupem do moře, která nabízí dostatek prostoru i v hlavní turistické sezoně, je 5 km dlouhá a poměrně dost široká. Díky zlatavému písku a pomalému klesání do moře si pláž oblíbily zejména rodiny s dětmi.

Pláž poskytuje svým návštěvníkům i velmi dobrý servis včetně pohodlných lehátek a slunečníků, sociálního zázemí a spousty nejrůznějších taveren a stánků s občerstvením, které se tu nacházejí. Bohatá je i zdejší nabídka vodních sportů.

Bude-li pro vás na pláži Faliraki příliš rušno, zkuste se přesunout na jih letoviska, kde se rozprostírá krásná pláž Kathara, taktéž pokrytá jemným pískem, ale už o poznání klidnější.  O zátoku jižněji můžete navštívit organizovanou oblázkovou pláž Mandomata, která je poklidná a známá především mezi nudisty.

Zhruba 3 km od letoviska Faliraki směrem na jih se nachází další překrásná pláž ostrova Rhodos, pláž Anthony Quinn. Pláž nese jméno slavného amerického herce a je odlišná od předešlých, protože se jedná o malou zátoku s malou oblázkovou pláží, obklopenou skalnatými stěnami a s průzračně čistou vodou.

Tipy na výlety v blízkém okolí Faliraki

Prázdninové středisko Faliraki toho svým návštěvníkům nabízí opravdu hodně, ale Rhodos je krásný řecký ostrov se spoustou zajímavých míst, které stojí za to navštívit. A z letoviska Faliraki se po ostrově cestuje poměrně snadno, Faliraki leží přímo na hlavní silnici procházející podél východního pobřeží.

V prvé řadě doporučujeme navštívit hlavní město Rhodos, nádherné historické město s množstvím cenných památek, které jsou odkazem jeho dlouhé a zajímavé minulosti. Vedle „Starého města Rhodos“ ale existuje i „Nové město Rhodos“, moderní evropské centrum s množstvím hotelů, restaurací, barů a rozmanitých obchodů. Velmi zajímavá je také Akropole Rhodos s pozůstatky krásných antických staveb.

Zhruba na půli cesty mezi letoviskem Faliraki a hlavním městem Rhodos se nachází lázeňský a rekreační areál bývalých termálních lázní Kalithea. Pěkným tipem na výlet je také Údolí motýlů (Petaloudes), které proslavili motýli přástevníka kostivalového. Dlouhé zelené údolí leží asi 20 km směrem do vnitrozemí ostrova.

V letovisku Faliraki funguje několik půjčoven automobilů a skútrů, ale doporučit můžeme i rhodskou autobusovou dopravu, která funguje poměrně dobře, a dostanete se s ní do různých koutů ostrova. K dispozici je také lodní taxi a pro svezení po letovisku i výletní vláček.

Pro koho je středisko vhodné?

Letovisko Faliraki patří k nejvyhledávanějším turistickým letoviskům na ostrově Rhodos a nabízí toho opravdu hodně – od klidnějších částí s menšími apartmány a rodinnými tavernami, přes rušné centrum s nočními kluby až po sportovní vyžití typu minigolf či aquapark. Faliraki je vyhlášené zejména díky svému nočnímu životu, se zapadajícím sluncem ožívá jeho centrum plné barů, klubů a diskoték.

Díky nádherné pláži s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře lze Faliraki doporučit i rodinám s dětmi. Dopravní dostupnost letoviska je velmi dobrá a Faliraki tak může posloužit i jako vhodný výchozí bod pro cestování a poznávání ostrova Rhodos.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Afandou, Kalithies, Koskinou (Reni Koskinou)

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám