Greece

Výlety na ostrově Rhodos

Hlavní strana - Rhodos - Výlety - Sedm pramenů (Eptá Pigés)

Sedm pramenů (Eptá Pigés) - ostrov Rhodos

Přírodní lokalita Sedm pramenů, řecky nazývaná Eptá Pigés, je pro návštěvníky ostrova Rhodos doslova útočištěm před neúnavným řeckým sluníčkem. Tato chladná, stinná oblast plná rozmanité vegetace se nachází na kopci přibližně 4 km východně od letoviska Kolymbia, směrem do vnitrozemí.

Rhodos, Sedm pramenů (Eptá Pigés) na mapě Google maps

Park získal svůj název podle sedmi přírodních pramenů, které v oblasti vyvěrají ze země a stékají se do jedné říčky Loutanis. Ta dále zásobuje malé umělé jezero. Jezírko dříve sloužilo k zavlažování plání a lesů u Kolymbie, nachází se uprostřed lesa a stejně jako pěšiny okolo je postavili Italové ve 30. letech 20. století. Vody říčky a jezera jsou domovem pro želvy, úhoře, kraby i několik vzácných druhů ryb zvaných „Gizani“.

Při návštěvě parku můžete vyzkoušet také jednu zajímavou atrakci. V části své délky protéká říčka skrze kopec – přibližně 200 metrů dlouhým, 2 metry vysokým, úzkým, tmavým, zužujícím se tunelem s ledovou vodou sahající po kotníky. Tunel má zpevněnou podlahu, lze tudy projít i naboso, pohodlnější ale jsou pantofle nebo boty do vody. Doporučujeme mít s sebou také baterku, kdyby náhodou byla potřeba. V polovině délky tunelu můžete také využít světlíku. Tunel ústí u jezírka, kde se říčka vlévá do jeho vod a kde můžete spatřit pávy obývající jeho břehy. Chcete-li obdivovat jezerní kaskády, po výstupu z tunelu zabočte doleva. Pro ty, kteří tmavé a stísněné prostory nemají v lásce, dobrá zpráva na závěr – tunel se dá také obejít.

Hledáte-li tip na romantický výlet, s návštěvou Sedmi pramenů budete jistě spokojeni. Kombinace křišťálově čisté vody, vzrostlých pinií a borovic a občerstvení v jejich stínu je správnou volbou. Park je jedinečným místem na ostrově Rhodos, kde si můžete užít chladné přírodní prameny a koupání ve sladké přírodní vodě. V areálu je také provozována restaurace.

Webové stránky parku: http://eptapiges.com/en/Default.aspx

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Tipy na výlety na ostrově Rhodos: Bílé městečko Lindos, Hlavní město Rhodos, Klášter v oblacích Tsambika, Ostrov Symi a klášter Panormitis, Pláž a maják Prasonisi, Údolí motýlů (Petaloudes), Vodní park Faliraki

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám