Výlety na ostrově Rhodos

Hlavní strana -Rhodos -Výlety -Lázně Kalithea

Lázně Kalithea - ostrov Rhodos

Calitea, Kallithea Springs

Lázně Kalithea

Lázně Kalithea patří k nejoblíbenějším turistickým cílům na ostrově Rhodos, neboť návštěvníci se tu mohou těšit na termální prameny, které jsou známé svými terapeutickými účinky. Terme Calitea (jak hlásá nápis u vstupu) se nacházejí v krásné zátoce, pouhých 9 km od hlavního města Rhodos.

Rhodos, Lázně Kalithea na mapě Google maps

Termální prameny Kalithea byly svými terapeutickými účinky známé již od starověku a velkou oblibu si získaly zejména na počátku 20. století, kdy je využívali Italové. Italové tu vytvořili nádherné lázně, které byly slavnostně otevřeny v roce 1929 a provozovány až do roku 1967. Komplex navrhl italský architekt Pietro Lombardi, který přestavěl původní lázeňské budovy do orientálního stylu a svými architektonickými kompozicemi se tímto zařadil mezi nejlepší architekty své doby. Lázně v tomto období lákaly na ostrov Rhodos návštěvníky z celého světa, a to i z řad lékařů a vědců.

Prameny Kallithea mají prý blahodárné účinky na lidské zdraví, které získávají zejména díky tomu, jakými horninami protékají. Prameny nejsou horké, běžně dosahují teploty kolem 19 °C. Lázně charakterizují zdejší vodu následovně: "studená, hypotonická voda obsahující sodík a chlor, mírně radioaktivní a léčivá".

Dnes jsou lázně kompletně a moderně zrekonstruované (nově se veřejnosti otevřely v r. 2007) a v hlavní letní sezoně jsou schopny přivítat i stovky návštěvníků denně. I když tedy již neplní svoji původní roli klasických lázní, protože v současnosti jsou především oblíbeným turistickým cílem a odpočinkovou zónou. Unikátní architektura s oblázkovými kamennými mozaikami, prosklenými kopulemi, krásnou terasou a schodištěm u vstupu dotváří zdejší příjemné prostředí v orientálním stylu.

Kouzlo tohoto místa spočívá také v tom, že se lázeňský areál rozkládá v krásné zátoce s pěknou, stejnojmennou pláží Kalithea, křišťálově čistou vodou a palmami. Není proto divu, že jsou lázně s oblibou využívány i k nejrůznějším společenským, kulturním a uměleckým akcím, včetně honosných svateb a svatebních hostin či filmové produkce. V areálu lázní funguje také pěkná restaurace a příjemný bar. Pobřeží kolem lázní vyhledávají i příznivci šnorchlování.

"Kallithea Springs" (tak bývají lázně většinou označené v mapkách a cestovních průvodcích) se nacházejí v zálivu Kallithea, zhruba 9 km jižně od hlavního města Rhodos, na severovýchodním pobřeží ostrova. Lázně patří ke stejnojmennému turistickému letovisku Kalithea.

Oficiální webové stránky Terme Calitea: https://www.kallitheasprings.gr/

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Tipy na výlety na ostrově RhodosBílé městečko Lindos, Hlavní město Rhodos, Lázně Kalithea, Ostrov Symi a klášter Panormitis, Sedm pramenů (Eptá Pigés), Údolí motýlů (Petaloudes), Vodní park Faliraki

Letoviskaplážepamátky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám