Greece

Letoviska ostrova Rhodos

Kolymbia - ostrov Rhodos

Kolymbia (někdy také Kolympia) leží na východním pobřeží ostrova Rhodos, v jeho severní polovině, mezi letovisky Afandou a Archangelos. Letovisko je od hlavního města Rhodos vzdáleno přibližně 25 km. Kolymbia se v posledních letech těší mezi turisty stále větší oblibě. Narazíte zde na kombinaci tradičního i moderního, která ale dobře funguje – vedle původní řecké zástavby zde vyrostly moderní hotelové komplexy, můžete si užívat rozmanitých služeb turistického centra i procházek do okolní divočejší přírody.

Rhodos, Kolymbia na mapě Google maps

Letovisko Kolymbia

Středisko Kolymbia návštěvníky zaujme hned zkraje 2 km dlouhou příjezdovou cestou lemovanou vzrostlými eukalypty („Eucalyptus Road“), která letovisko rozděluje na takové dvě poměrně rozdílné části. Oblast severně od této aleje je široká, méně udržovaná a žijící si svým poklidným řeckým životem, na rozdíl od jižní turisticky živé poloviny, kde se nachází většina hotelů a souvisejících služeb. Turistické zájezdy, nabízené cestovními kancelářemi, tak z většiny míří do této jižní oblasti. Zdejší hotely nabízejí tradičně kvalitní zázemí, bývají i pěkně udržované včetně zelených zahrad.

Pláže v okolí letoviska

Obdobně jako lze letovisko rozdělit na dvě poloviny, můžeme i navazující pláž oddělit na dvě části, a to díky menšímu kopci, který se rozprostírá na pobřeží. Z části skalnatý vršek, klesající na východní straně do Středozemního moře, je však dobře přístupný a doporučujeme si procházkou vyjít na jeho vrchol, odkud budete mít krásný výhled po okolí.

Pláž severně od tohoto kopce je písčito-kamenitá a jde vlastně o jižní část pláže sousedního střediska Afandou.

Jižní pláž letoviska Kolymbia je velmi oblíbená a turisty vyhledávaná, a to především díky svému jemnému zlatavému písku a průzračnému moři. Najdete zde i příjemnou tavernu s pěkným výhledem. Na plážích jsou návštěvníkům k dispozici různé nabídky vodních sportů a zábavy.

V blízkém okolí se nachází také jedna z nejslavnějších pláží na ostrově, kterou byste určitě neměli vynechat – pláž Tsampika. Na pláž se dá dojít i pěšky, pohodlnější to ale bude asi autem nebo autobusem.

Pro koho je středisko vhodné?

Svou dovolenou si v rekreačním letovisku Kolymbia vychutná prakticky kdokoliv. Typická dovolenková poklidná atmosféra láká k lenošení na pláži, ochutnávání rybích specialit v místních tavernách, užívání si služeb turistického centra a nočního života. Najdete zde obchůdky, supermarkety, bary, kavárny, lékárnu, bankomat, zastávku autobusové dopravy, půjčovnu aut i čerpací stanici.

Na své si přijdou i dobrodružnější povahy, blízkost hlavní silnice spojující sever a jih ostrova totiž nahrává výletům a poznávání krás ostrova. Místní autobusová doprava funguje poměrně spolehlivě. V centru je provozováno několik turistických informačních center, kde si lze objednat zajímavé výlety. Pár kilometrů od letoviska se například nacházejí bývalé přímořské termální lázně Kalithea („Thermai Kalythiai“).

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Afandou, Archangelos, Archipolis, Faliraki, Haraki, Kalithies, Malona, Psinthos, Stegna

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Koskinou (Reni Koskinou), Kolymbia, Kiotari, Kalithea, Ialyssos, Ixia, Lindos, Město Rhodos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám