Letoviska ostrova Santorini

Imerovigli - ostrov Santorini

Imerovigli

Letovisko se nachází v západní části ostrova Santorini, cca 3 km od hlavního města Fira. Unikátní je především v tom, že leží 330 m nad mořskou hladinou. Imerovigli bývalo sídlem aristokratických rodin.

Santorini, Imerovigli na mapě Google maps

Domy v Imerovigli jsou, tak jako ve většině měst v kykladském stylu, vytesané do skal. Jistě vás uchvátí výhled na moře, který je z této nadmořské výšky dechberoucí. V blízkosti kaldery (jícnu sopky) se nachází řada hotelů a restaurací. Další restaurace, obchody, taverny a bary naleznete poté v centru města. Na své si tu přijdou zejména milovníci hudby a nočního života, který je tu velmi čilý.

Navštívit můžete malý kostelík s názvem Panagia Maltéza, pojmenovaný podle obrazu panny Marie, který našel v moři v okolí Malty jistý kapitán ze Santorini. Nedaleko vyčnívá ruina bývalé benátské pevnosti Skaros. Pevnost byla vybudovaná v roce 1207 benátským vévodou Marcem Sanudem a své jméno získala podle skály, na které stojí. Pevnost bránila zdejší oblast před nájezdy pirátů a fungovala až do 18. století. Oblíbeným místem pro konání svatebních obřadů je kostelík Anastasi, který stojí nahoře nad městem.

V letovisku Imerovigli není ale vyžití u moře úplně ideální, za tímto cílem je tak lepší zamířit na Monolithos, Parissu nebo Kamari.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Letoviska v blízkém okolí: Firostefani, Město Fira, Vourvoulos

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Santorini: Akrotiri, Imerovigli, Kamari, Megalochori, Město Fira, Oia (Ia), Perissa

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám