Letoviska ostrova Santorini

Perissa - ostrov Santorini

Perissa

Velmi vyhledávané letovisko Perissa se nachází v jihovýchodní části ostrova Santorini, cca 13 km od hlavního města Fira.

Santorini, Perissa na mapě Google maps

Letovisko Perissa s nádhernou pláží leží asi 3 km jižně od letoviska Kamari, od sebe je odděluje mohutný skalnatý výběžek Mesa Vouno s vrcholem starobylé Théry.

Pláž Perissa je pokryta černým pískem a kamínky a spolu s pláží Kamari patří k nejnavštěvovanějším plážím na Santorini. Turisty sem láká především křištálově čistá voda a množství sportů a atrakcí, a to jak v moři, tak i na souši. Pláž je navíc chráněna vysokými útesy proti silnému větru, pobyt na ní si proto opravdu užijete. Místo hojně vyhledávají potápeči, jelikož místní podmořský svět je opravdu okouzlující. Pláž lze projít celou a to přes hlavní promenádu, podél které stojí nespočet hotelů, barů a restaurací.

Zábavný den si můžete naplánovat ve vodním parku se skluzavkami a tobogány. Autobusová linka jezdí do okolních měst, pro cestování můžete využít i pronájem auta nebo skútru. Možnosti výletů jsou obdobné jako z letoviska Kamari. Také odtud lze lodí doplout na okolní pláže a do přilehlých letovisek.

Letovisko se může pochlubit druhým největším kostelem na Santorini - kostelem sv. Kříže, postaveným mezi lety 1835 a 1840. Po zemětřesení roku 1956 musel být znovu obnoven. V blízkosti je kaple Aghia Irini (Svaté Ireny), podle které ostrov nese svůj název.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Letoviska v blízkém okolí: Agios Georgios, Emporio, Kamari, Perivolos

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Santorini: Akrotiri, Imerovigli, Kamari, Megalochori, Město Fira, Oia (Ia), Perissa

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám