Letoviska ostrova Santorini

Vourvoulos - ostrov Santorini

Vourvoulos

Malá, klidná vesnice Vourvoulos leží na severovýchodě ve vnitrozemí řeckého ostrova Santorini. Její vzdálenost je cca 3 km severně od hlavního města Fira.

Santorini, Vourvoulos na mapě Google maps

Vesnice Vourvoulos je vybudována ve svahu a nabízí tak nádherný výhled na široké planiny východní části ostrova pokryté rozsáhlými vinicemi, loukami a pobřežím. Navzdory těsné blízkosti hlavního města Fira je ale zdejší atmosféra naprosto odlišná. Letovisko Vourvoulos je velmi klidné a ideální pro bezstarostné chvíle odpočinku.

O turisty je tu dobře postaráno. Mohou zavítat do některé z místních útulných kaváren nebo výborných taveren, podávajících jídla z čerstvých ryb a vynikající řecké speciality. Najdeme tu několik obchodů a dokonce i bazény s vlastním barem. K ubytování turistů zde slouží pěkné vilky, hotely s výhledem na moře i jednotlivé apartmány k pronájmu.

Vourvoulos je místo pro příjemné podvečerní procházky. Jdete po úzkých dlážděných chodnících, lemovaných krásnou kykládskou architekturou a jen si užíváte přímořský vzduch. Navštívit můžete také dva zdejší kostely Agios Efstratios a Agios Panteleimonas. 

Turisté z letoviska Vourvoulos míří většinou na pláže Pori, Columbo a Vourvoulos. Tyto pláže nepatří mezi ty turisticky nejoblíbenější a nejznámější, na druhou stranu jsou o to víc blíže nedotčené přírodě. Mohou se pyšnit křišťálově čistou vodou a klidným okolím. Někdy tu ale v důsledku silnějších větrů můžete narazit na větší vlny.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Letoviska v blízkém okolíFirostefani, Imerovigli, Město Fira

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Santorini: Akrotiri, Imerovigli, Kamari, Megalochori, Město Fira, Oia (Ia), Perissa

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám