Letoviska ostrova Santorini

Město Fira - ostrov Santorini

Město Fira

Město Fira je hlavním městem řeckého ostrova Santorini a jeho správním centrem. Leží v západní části ostrova, ve výšce 260 m nad mořem.

Santorini, Město Fira na mapě Google maps

Připlujeme do přístavu Skala a máme nyní několik možností, jak se dostat nahoru do města. Můžeme se vydat pěšky po schodech táhnoucích se od moře až do města. Vydržíte-li je počítat, dostanete se až téměř k číslu šesti set. Další způsobem je využít lanovku. A třetí, trochu netradiční možností, je nechat se po schodech vyvézt na hřbetě oslíka nebo muly. Ti se využívají především k transportu zboží do města.

I zde můžete obdivovat krásnou kykladskou architekturu. Budovy jsou tak bílé, že pohled na město z lodi zprvu budí dojem, že na okraji kráteru leží sníh. Romantickou atmosféru místa dokresluje také nesčetné množství balkónů a teras s nádherným výhledem na moře. Mezi domy se klikatí malé uličky, které byly postavené jen pro chodce s osly, a dodnes nebyl do centra města vpuštěn automobilový provoz.

Hlavní město Fira je živým místem, turistům je zde k dispozici mnoho hotelů a ubytovacích zařízení. Vydat se můžete po nákupní promenádě s velkým množstvím obchodů, restaurací, barů a hudebních klubů. K návštěvě doporučujeme muzeum, které opatrovává předměty z éry mínojské, helenistické nebo třeba byzantské, a také dvě krásné katedrály, jedna katolická a jedna ortodoxní. Koupání tu ale není úplně možné, za vodou se radši vydejte na pláž Monolithos nebo trochu vzdálenější Perissu a Kamari.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Letoviska v blízkém okolí: Firostefani, Imerovigli, Karterados, Vourvoulos

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Santorini: Akrotiri, Imerovigli, Kamari, Megalochori, Město Fira, Oia (Ia), Perissa

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám