Letoviska ostrova Santorini

Kamari - ostrov Santorini

Kamari

Letovisko Kamari, pojmenované podle malého města Kamari, leží na východním pobřeží řeckého ostrova Santorini, cca 9 km od hlavního města Fira. Městečko je velmi mladé, založili ho roku 1956 obyvatelé zemětřesením zničeného města Mesa Gonia.

Santorini, Kamari na mapě Google maps

Svůj název město získalo díky pozůstatkům starořímských kleneb, nacházejícím se poblíž pláže (kamar - klenba). Z historických dokumentů vyplývá, že oblast dříve sloužila jako přístaviště starověké Théry. V současnosti tu žije jen několik stovek obyvatel, v sezóně se ale promění na jedno z nejnavštěvovanějších míst na ostrově.

Na 2 km dlouhé pláži Kamari tvořené černým sopečným pískem a kamínky se dá příjemně relaxovat na lehátku. Chcete-li odpočívat aktivněji, vybrat si můžete i z nabídky vodních sportů, výletní lodě a taxi čluny pravidelně jezdí i k ostatním plážím a letoviskům. Podél pláže naleznete restaurace a taverny s velkým výběrem jídel. A večer je ideální k návštěvě nějakého z místních barů nebo diskoték.

Milovníci výletů si mohou vypůjčit auto nebo skútr v místní půjčovně nebo využít autobusové linky a navštívit okolní zajímavé lokality. Za návštěvu stojí skalní masiv Mesa Vouno s klášterem Panagia Katefiani, postaveným mezi lety 1537 a 1650, kam se dříve lidé uchylovali do bezpečí při pirátských nájezdech. Doporučujeme se také vydat na prohlídku pozůstatků starověkého města Théry, které je odtud vzdálené asi 3 km a nabízí svým návštěvníkům jedinečný zážitek, protože jednotlivé kamenné bloky jsou dobře zachovány. Nedaleko se nachází nejvyšší vrchol Santorini hora Profitis Ilias (Prorok Eliáš, 567 m nad mořem) a zdejší ortodoxní klášter sv. Eliáše z 18. století. Klášterní muzeum ukrývá řadu církevních předmětů nevyčíslitelné hodnoty. Krásný výlet je také k nedalekému kostelíku Zoodochou Pigis (v překladu to znamená "životodárný pramen"), postavený u jeskyně s vyvěrajícím pramenem vody. Zde se můžete příjemně svlažit a odpočinout si.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Letoviska v blízkém okolí: Agia Paraskevi, Mesa Gonia, Perissa

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Santorini: Akrotiri, Imerovigli, Kamari, Megalochori, Město Fira, Oia (Ia), Perissa

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám