Pláže na ostrově Santorini

Pláž Perivolos - ostrov Santorini

Perivolos

Pláž Perivolos je oblíbeným místem pro konání svatebních obřadů. Leží na jihovýchodním pobřeží řeckého ostrova Santorini, cca 12 km jihovýchodně od hlavního města Fira.

Santorini, Perivolos na mapě Google maps

Pláž Perivolos pokrývá černý lávový písek a omývá jí azurově modré moře. Nachází se mezi plážemi Agios Georgios a Perissa a dohromady tvoří jednu dlouhou a krásnou pláž, kterou můžete projít celou pěšky. Pláž s čilým turistickým životem a výborným zázemím v podobě lehátek se slunečníky, sprch, plavčíků i barů s taneční hudbou. Na pláži probíhají obrovské párty s DJ a vystoupením různých umělců. Perivolos žije také sportem, můžete tu vyzkoušet windsurfing či vodní lyžování. Organizují se zde i turnaje v plážovém volejbalu.

Perivolos je živější pláž, ale dají se tu nalézt i klidnější místa, kde se krásně odpočívá a relaxuje. Vstup do moře bývá pozvolný, je tak ideální i pro děti nebo starší turisty. Můžete si také příjemně posedět ve zdejších tavernách a restauracích, které podávají čerstvé mořské úlovky a místní speciality.

Pláž je součástí stejnojmenného letoviska Perivolos a je snadno dostupná i veřejnou dopravou.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Georgios, Pláž Perissa

Nejoblíbenější pláže na ostrově Santorini: Pláž Kamari, Pláž Monolithos, Pláž Perissa, Pláž Perivolos, Pláž Red Beach, Pláž Vlychada

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám