Pláže na ostrově Santorini

Pláž Monolithos - ostrov Santorini

Monolithos

Oblíbená písčitá pláž Monolithos se rozprostírá na východním pobřeží řeckého ostrova Santorini, cca 8 km východně od hlavního města Fira.

Santorini, Monolithos na mapě Google maps

Pláž Monolithos leží v příjemném prostředí okolní zelené přírody. Pláž je dostatečně dlouhá a její povrch pokrývá tmavý černý písek. Díky krásně čisté vodě a pozvolného vstupu do moře ji vyhledávají především rodiny s dětmi. Na druhou stranu, pláž Monolithos leží v otevřeném terénu, někdy tu tak bývá dost větrno. I tady jsou však k vidění zajímavé skalní útvary se stopami po působení mořské vody, větru a deště.

Pláž je vybavená lehátky a slunečníky a turisté mohou využívat široké služby od restaurací a taveren, přes nabídku sportovních aktivit až po dětská hřiště. Část pláže je ponechána přirozená, najdete tu tak i klid a stín pod okolními stromy. Pláž patří ke stejnojmennému letovisku Monolithos a je snadno dostupná autem či autobusem.

Vydáte-li se jižně podél pobřeží, můžete navštívit další nádherné pláže Kamari a Perissa. Pláž Kamari plynule navazuje na pláž Monolithos, ale Monolithos je klidnější a nebývá tak přeplněná.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Pláže v blízkém okolíPláž Agia Paraskevi, Pláž Avis, Pláž Exo Gialos

Nejoblíbenější pláže na ostrově Santorini: Pláž Kamari, Pláž Monolithos, Pláž Perissa, Pláž Perivolos, Pláž Red Beach, Pláž Vlychada

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám