Pláže na ostrově Santorini

Hlavní strana -Santorini -Pláže -Agios Georgios

Pláž Agios Georgios - ostrov Santorini

Agios Georgios

Pláž Agios Georgios leží v jižní části řeckého ostrova Santorini, cca 11 km jihovýchodně od hlavního města Fira. Patří k turisticky oblíbeným plážím, je písčitá s tmavým povrchem.

Santorini, Agios Georgios na mapě Google maps

Pláž Agios Georgios se rozprostírá na jihovýchodním pobřeží ostrova, vedle sousední pláže Perivolos. Ve skutečnosti se jedná o jeden dlouhý pás pláží táhnoucí se od pláže Vlychada až k pláži Perissa, u kterých jde těžko rozeznat, kde jedna končí a druhá začíná. Pobřeží Santorini omývá křišťálově čistá voda, která láká nejen k plavání, ale i k potápění a šnorchlování.

Agios Georgios pokrývá šedý až černý písek s oblázky. Pláž je čistá a částečně organizovaná, turistům nabízí lehátka s pěknými slámovými slunečníky, množství plážových barů a restaurací i širokou nabídku vodních sportů. Můžete si vyzkoušet např. windsurfing, vodní lyžování nebo tzv. banánové lodě. Příjemně působí i skupinky stromů v blízkosti pláže.

Přestože poskytuje návstěvníkům dobré zázemí, je méně přeplněná a klidnější než pláž Perissa. Pláž Agios Georgios tvoří součást stejnojmenného letoviska Agios Georgios a je snadno dostupná, dokonce sem jezdí i autobusy z hlavního města Fira.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Pláže v blízkém okolí: Pláž Perissa, Pláž Perivolos, Pláž Vlychada

Nejoblíbenější pláže na ostrově Santorini: Pláž Kamari, Pláž Monolithos, Pláž Perissa, Pláž Perivolos, Pláž Red Beach, Pláž Vlychada

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám