Pláže na ostrově Santorini

Pláž Perissa - ostrov Santorini

Perissa

Pláž Perissa, jedna z nejkrásnějších a nejznámějších pláží na ostrově Santorini, leží na jihovýchodním pobřeží tohoto řeckého ostrova, cca 12 km jihovýchodně od hlavního města Fira. Návštěvníkům nabízí jedinečný pohled na úpatí hory Mesa Vouno.

Santorini, Perissa na mapě Google maps

Pláž pokrývá tmavý černý písek, který pokračuje dál i po mořském dně, voda je tak v této oblasti tmavě modrá a působí tajemně. Terén se do moře svažuje pozvolna. Pláž je organizovaná a plně vybavená, turisté mohou využívat lehátka se slunečníky, sprchy, dětská hřiště i služby plavčíků. Čistota a vybavenost pláže byla oceněna i modrou vlajkou EU.

Pláž je také vhodná pro provozování vodních sportů, máte-li odvahu, vyzkoušejte například windsurfing, vodní lyžování nebo tzv. banánové čluny. Fungují tu i potápěčská centra, s nimiž si můžete domluvit výpravu do podmořského světa. V blízkosti pláže se nachází množství restaurací, taveren a barů. A místo ožívá i v noci, kdy se mladí scházejí v plážových barech. Pláž je součástí stejnojmenného letoviska Perissa a je snadno dostupná autem či autobusem.

Perissa je opravdu jedinečná, kromě krásného prostředí a zázemí poskytuje i nádherný výhled na skálu Mesa Vouno, která se zvedá z moře na pevninu a odděluje pláž Perissa od pláže a letoviska Kamari. Úchvatný pohled je na skálu zejména v noci, kdy svítí do tmy. Na vrcholu hory se nachází významné archeologické naleziště starověké Thery.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Georgios, Pláž Kamari, Pláž Perivolos

Nejoblíbenější pláže na ostrově Santorini: Pláž Kamari, Pláž Monolithos, Pláž Perissa, Pláž Perivolos, Pláž Red Beach, Pláž Vlychada

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám