Pláže na ostrově Santorini

Pláž Kamari - ostrov Santorini

Kamari

Jedna z nejkrásnějších a nejoblíbenějších pláží na ostrově Santorini, písčitá pláž Kamari, leží na jeho východním pobřeží. Nachází se v blízkosti santorinského národního letiště a cca 9 km jihovýchodně od hlavního města Fira.

Santorini, Kamari na mapě Google maps

Kamari patří k nejdelším plážím na Santorini, je dlouhá několik kilometrů a její povrch tvoří černý, hrubší vulkanický písek. Pláž je organizovaná a plně vybavená, turisté mohou využít množství lehátek se slunečníky, sprchy i služby plavčíka. Mořská voda je v této oblasti krásně čistá. Funguje tu také potápěčské centrum a kromě šnorchlování a potápění můžete vyzkoušet i řadu dalších vodních sportů.

Pláž Kamari má ve skutečnosti vše, co potřebujete ke strávení odpočinkového a naprosto pohodového dne na pláži. A třebaže bývá často přeplněná, díky své čistotě a vybavenosti si vysloužila modrou vlajku EU. Podél pláže se táhne promenáda s několika obchody, restauracemi, kavárnami a bary. A díky plážovým barům s hudbou ožívá Kamari i v noci.

Pláž je součástí přímořského letoviska Kamari a v jejím okolí nalezneme i jiné krásné pláže, např. pláž Perissa nebo pláž Monolithos. Kamari leží na úpatí impozantní hory Mesa Vouno, na jejímž vrcholu se nachází archeologické naleziště starověké Thery. Na skálu je nádherný pohled zejména v noci, kdy bývá nasvícena.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agia Paraskevi, Pláž Avis, Pláž Perissa, Pláž Perivolos

Nejoblíbenější pláže na ostrově Santorini: Pláž Kamari, Pláž Monolithos, Pláž Perissa, Pláž Perivolos, Pláž Red Beach, Pláž Vlychada

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám