Pláže na ostrově Santorini

Pláž Red Beach - ostrov Santorini

Červená pláž (Kokkini Paralia)

Red Beach

Red Beach neboli Červená pláž leží na jižním pobřeží řeckého ostrova Santorini, cca 12 km jihozápadně od hlavního města Fira. Je to pravděpodobně jedna z nejzajímavějších a nejkrásnějších pláží na Santorini a za své jméno vděčí okolním dočervena zbarveným skalám.

Santorini, Red Beach na mapě Google maps

Pláž tvoří úzký pruh pobřeží pokrytý tmavým vulkanickým pískem a oblázky, podél strmých skal. Red Beach je opravdu unikátní a fascinuje nádhernou paletou kontrastních barev, od červených skal přes šedé a černé oblázky až po modrou mořskou hladinu. Červená pláž leží v závětří vysokých skal a zdejší oblíbenou aktivitou je šnorchlování, při kterém můžete pozorovat bohatý podmořský život a různě zbarvené útesy.

Pláž je částečně organizovaná, turisté mohou využít pronajímaná lehátka se slunečníky. Kokkini Paralia, jak se Červené pláži také přezdívá, je poměrně malá pláž a v hlavní sezoně tak na první pohled působí hodně přeplněným dojmem. Mnoho návštěvníků proto nezamíří přímo k lehátkům a slunečníkům v její centrální části, ale zůstanou opodál, kde mohou obdivovat panorama červených a černých skal.

Přístup k pláži není náročný, nad pláží se nachází malé parkoviště a při cestě dolů se vám otevře nádherný výhled na celou zátoku Kaldera. Na pláž se dá také doplout některou z lodí vyjíždějících pravidelně z přístavu Akrotiri, popř. také z přístavů Kamari a Perissa.

Červená pláž se nachází jen pár kroků od starobylého města Akrotiri, kterému se přezdívá "Řecké Pompeje". Přibližně v roce 1600 př. n. l. tu po mohutné erupci sopky zasypal prach a popel osadu a uchránil tak její pozůstatky až do současnosti. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších památek ostrova Santorini.

Můžete se odtud vydat i na blízkou pláž White Beach (Bílou pláž), známou pro své bílé útesy a malé podmořské jeskyně, do kterých se rádi vydávají potapěči.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Pláže v blízkém okolí: Pláž Akrotiri, Pláž Almyra, Pláž Caldera, Pláž Kambia, Pláž Kaminia, Pláž White Beach

Nejoblíbenější pláže na ostrově Santorini: Pláž Kamari, Pláž Monolithos, Pláž Perissa, Pláž Perivolos, Pláž Red Beach, Pláž Vlychada

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám