Greece

Pláže na ostrově Santorini

Pláž Red Beach - ostrov Santorini

Červená pláž (Kokkini Paralia)

Red Beach neboli Červená pláž leží na jižním pobřeží řeckého ostrova Santorini, cca 12 km jihozápadně od hlavního města Fira. Je to pravděpodobně jedna z nejzajímavějších a nejkrásnějších pláží na Santorini a za své jméno vděčí okolním dočervena zbarveným skalám.

Santorini, Red Beach na mapě Google maps

Pláž tvoří úzký pruh pobřeží pokrytý tmavým vulkanickým pískem a oblázky, podél strmých skal. Red Beach je opravdu unikátní a fascinuje nádhernou paletou kontrastních barev, od červených skal přes šedé a černé oblázky až po modrou mořskou hladinu. Červená pláž leží v závětří vysokých skal a zdejší oblíbenou aktivitou je šnorchlování, při kterém můžete pozorovat bohatý podmořský život a různě zbarvené útesy.

Pláž je částečně organizovaná, turisté mohou využít pronajímaná lehátka se slunečníky. Kokkini Paralia, jak se Červené pláži také přezdívá, je poměrně malá pláž a v hlavní sezoně tak na první pohled působí hodně přeplněným dojmem. Mnoho návštěvníků proto nezamíří přímo k lehátkům a slunečníkům v její centrální části, ale zůstanou opodál, kde mohou obdivovat panorama červených a černých skal.

Přístup k pláži není náročný, nad pláží se nachází malé parkoviště a při cestě dolů se vám otevře nádherný výhled na celou zátoku Kaldera. Na pláž se dá také doplout některou z lodí vyjíždějících pravidelně z přístavu Akrotiri, popř. také z přístavů Kamari a Perissa.

Červená pláž se nachází jen pár kroků od starobylého města Akrotiri, kterému se přezdívá "Řecké Pompeje". Přibližně v roce 1600 př. n. l. tu po mohutné erupci sopky zasypal prach a popel osadu a uchránil tak její pozůstatky až do současnosti. Jedná se o jednu z nejvýznamnějších památek ostrova Santorini.

Můžete se odtud vydat i na blízkou pláž White Beach (Bílou pláž), známou pro své bílé útesy a malé podmořské jeskyně, do kterých se rádi vydávají potapěči.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Pláže v blízkém okolí: Pláž Akrotiri, Pláž Almyra, Pláž Caldera, Pláž Kambia, Pláž White Beach

Nejoblíbenější pláže na ostrově Santorini: Pláž Kamari, Pláž Monolithos, Pláž Perissa, Pláž Perivolos, Pláž Red Beach, Pláž Vlychada

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám