Pláže na ostrově Santorini

Pláž Pori - ostrov Santorini

Pori

Tichá, neorganizovaná písečná pláž Pori leží na severovýchodním pobřeží řeckého ostrova Santorini, cca 6 km severně od hlavního města Fira.

Santorini, Pori na mapě Google maps

Tato malá a krásná pláž není příliš známá a upřednostňují ji především místní rodiny. Pláž Pori se nachází v blízkosti zátoky Columbo a územně spadá k vesnici Imerovigli, poklidné oblasti s vinicemi, větrnými mlýny a malými hospůdkami.

Pláž Pori je písečná, obklopená načervenalými útesy. Je neorganizovaná, bez lehátek a slunečníků, zato ale svým návštěvníkům nabídne klid a soukromí. Doporučujeme ji především milovníkům vody a plávání, protože moře je tu křišťálově čisté. Mořské dno tvoří spíše oblázky. Atmosféru tomuto místu dodává i malý přístav s rybářskými čluny a řada větrných mlýnů na svahu nad pláží.

Pláž je dosažitelná autem nebo motorkou, které necháte zaparkované nahoře nad pláží, a poté sejdete po schodech vedoucích na pobřeží. Nad pláží funguje také malá tradiční hospůdka (taverna kapitána Gianniho), kde vaří chutná jídla z čertvých ryb a další typické řecké pokrmy.

Pláž Pori je tak vhodná pro ty, kteří se chtějí vyhnout přeplněným plážím a hledají spíše krásu přírody a chvíle odpočinku.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Pláže v blízkém okolíPláž Cape Columbo, Pláž Fakinos

Nejoblíbenější pláže na ostrově Santorini: Pláž Kamari, Pláž Monolithos, Pláž Perissa, Pláž Perivolos, Pláž Red Beach, Pláž Vlychada

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám