Pláže na ostrově Santorini

Pláž Vlychada - ostrov Santorini

Vlychada

Pláž Vlychada pokrytá tmavým lávovým pískem představuje skutečný charakter pobřeží řeckého ostrova Santorini, které je drsné, skalnaté a prostě jedinečné. Mnozí ji označují za nejkrásnější pláž ostrova. Leží v jižní části Santorini, cca 10 km od hlavního města Fira.

Santorini, Vlychada na mapě Google maps

Pláž tvoří úzký pruh pobřeží s tmavě šedým pískem až oblázky a nad ním se vypíná vápencová skála, která je opravdu kouzelná. Léta působení větru, mořské vody a písku v ní vytvořila rozličné obrazce a rytiny, které stojí za to vidět. Pláž patří mezi klidnější, někdy se tu můžete cítit dokonce i osamoceně, což místu dodává na tajuplnosti.

Vlychada je částečně organizovaná, na začátku pláže jsou turistům k dispozici lehátka se slunečníky a několik snackbarů a taveren. Funguje tu i malý rybářský přístav. Vzdálenější konec pláže je však ponechán přirozený. Vstup do moře je v této oblasti pozvolný.

Zdejší scenerii dotvářejí i dva vysoké cihlové komíny, které patří ke staré, již nepužívané továrně na konzervování rajčat. Dnes je tato továrna přestavována na kulturní centrum. Pláž náleží ke stejnojmennému letovisku Vlichada.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Georgios, Pláž Almyra, Pláž Eros

Nejoblíbenější pláže na ostrově Santorini: Pláž Kamari, Pláž Monolithos, Pláž Perissa, Pláž Perivolos, Pláž Red Beach, Pláž Vlychada

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám