Výlety na ostrově Santorini

Hlavní strana -Santorini -Výlety -Muzeum folkloru (Kontochori)

Muzeum folkloru (Kontochori) - ostrov Santorini

Folklorní muzeum E. A. Lignose

Muzeum folkloru (Kontochori)

Poznejte blíže kulturu a tradici života obyvatel na řeckém ostrově Santorini a navštivte Folklorní muzeum E. A. Lignose, které se nachází v blízkosti hlavního města Fira, v oblasti zvané Kontochori.

Santorini, Muzeum folkloru (Kontochori) na mapě Google maps

Muzeum folkloru sídlí v tradičním, tzv. jeskynním domě, který byl vybudován v roce 1861. Stavba přečkala velké zemětřesení z roku 1956 a znovu ožila v 70. letech zásluhou Emmanuela A. Lignose, právníka, novináře a redaktora měsíčníku "Theraic News". Ten nechal renovovat jednotlivé pokoje domu, vybavit je starožitným nábytkem, nádobím i dalšími věcmi každodenní potřeby obyvatel ostrova a v roce 1974 tu otevřel Muzeum folkloru. Cílem E. A. Lignose bylo prosazovat a zvyšovat povědomí o kulturním dědictví ostrova Santorini.

Folklorní muzeum návštěvníkům představuje způsob života obyvatel Santorini na počátku 20. století a tradiční uspořádání tzv. jeskynního domu, tolik typického pro tento řecký ostrov. Budete mít možnost nahlédnout do dobové ložnice, kuchyně, jídelny i do sklepů a skladovacích prostor. Součástí expozice je tradiční domácí vinařství se sudy, dílny pro tesaře, klempíře i obuvníky a malá jeskyně. Pýchou muzea je také rozsáhlá knihovna, která obsahuje jedinečné fotografie z ostrova Santorini, staré i nové knihy o Santorini a celé egejské oblasti, novinové články, mapy i vzácné rukopisy.

V 90. letech 20. století došlo k rozšíření areálu muzea i samotné muzejní budovy tak, aby tu mola být umístěna umělecká galerie (čítající několik kreseb, olejomaleb, akvarelů a dalších děl známých řeckých umělců, inspirovaných ostrovem Santorini) i některé nové dílny. Stejně tak tu na místním nádvoří vyrostla kaple sv. Konstantina (Agios Konstantinos) s krásnou zvonicí a příjemné prostředí okolo muzea dotváří i nádherná zahrada se stromy a květinami.

Zajímáte-li se o řeckou historii a historii ostrova Santorini, doporučujeme vám navštívit hlavní město Fira, které leží v těsné blízkosti, a především jeho Archeologické muzeum Thera (mapuje historii ostrova Santorini od nejstarších dob až po součanost) a muzeum Prehistoric Thera (shromažďuje historické artefakty z celého ostrova, zejména pak z archeologického naleziště Akrotiri).

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Tipy na výlety na ostrově Santorini: Lodní výlet kalderou, Západ slunce v městečku Oia, Nejkrásnější pláže ostrova Santorini, Výlet za krásami hlavního města Fira, Prohlídka starověké Théry

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám