Výlety na ostrově Santorini

Hlavní strana -Santorini -Výlety -Vinařství Santo Wines

Vinařství Santo Wines - ostrov Santorini

Vinařství Santo Wines

Jedno z nejlepších vinařství a největší producent vína na řeckém ostrově Santorini se nachází na vrcholu kaldery, na západním pobřeží ostrova. Santo Wines bylo založeno v roce 1947 a dnes patří k nejmoderněji vybaveným vinařstvím na řeckých ostrovech.

Santorini, Vinařství Santo Wines na mapě Google maps

Díky vulkanické půdě bohaté na minerální látky má vinařství na ostrově Santorini dlouhou a specifickou tradici a místní vína jsou vyhlášená svojí lahodnou chutí. Na jejich jedinečné chuti se podílí také délka slunečního svitu a malé množství srážek, které zapříčiňují to, že hrozny jsou nalité koncetrovanou šťávou. Místní tekutý zázrak se jmenuje Vinsanto, "Svaté víno ostrova Santorini".

Ve vinařství naleznete velké množství těch nejlepších řeckých vín nejen z ostrova Santorini, ale i z jiných řeckých ostrovů. Kromě toho, že si tu samozřejmě můžete jednotlivá vína zakoupit, doporučujeme využít nejprve nabídku jejich degustace. Vína k ochutnávce si můžete buď sami vybrat nebo si necháte poradit od milého a příjemného personálu.

Součást vinařství tvoří i malá vinárna, která slouží jako muzeum mapující historii vinařství na ostrově, a můžetu tu zhlédnout i krátký dokument o pěstování vinné révy na ostrově Santorini. Zajímáte-li se o historii vinařství, doporučujeme navštívit Muzeum vína a vinařství Koutsoyannopoulos ve střední části vnitrozemí ostrova (rozsáhlé a velmi zajímavé muzeum s historickými exponáty i pohyblivými voskovými figurínami, umístěné v přírodní jeskyni hluboko pod zemí). Místní obchůdek Santo Wines nabízí k zakoupení kromě zdejších vín i tradiční řecké pokrmy a pochutiny.

Vinařství Santo Wines je součástí tradiční řecké vesničky Pyrgos, která se rozkládá na svazích kopce a nabízí tak nádherný výhled na působivé stěny kaldery a rozlehlé Egejské moře. Přemýšlíte-li o romantickém večeru na ostrově, může být návštěva vinařství dobrým tipem na výlet - objednejte si ochutnávku vín na terasu vinařství a jen se tak nechte unášet pohledem na dechberoucí západ slunce. Není tak překvapivé, že Santo Wines je oblíbeným místem pro konání svatebních obřadů a hostin.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Tipy na výlety na ostrově Santorini: Lodní výlet kalderou, Západ slunce v městečku Oia, Nejkrásnější pláže ostrova Santorini, Výlet za krásami hlavního města Fira, Prohlídka starověké Théry

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám