Letoviska ostrova Santorini

Pyrgos - ostrov Santorini

Pyrgos Kallistis

Pyrgos

Letovisko Pyrgos s vesnicí Pyrgos Kallistis (nebo jen Pyrgos) leží ve střední části vnitrozemí řeckého ostrova Santorini, cca 5 km jižně od hlavního města Fira. Pyrgos je nejvýše položenou vesnicí na ostrově.

Santorini, Pyrgos na mapě Google maps

Vesnice Pyrgos se rozprostírá na svazích kopce a nabízí tak nádherný výhled na ostrov Santorini. Je krásným příkladem řecké středověké architektury, kdy se města stavěla s opevněnými zdmi, uzkými a klikatými uličkami i skrytými chodbami. I v současnosti si zachovává svoji atmosféru, cestovním ruchem příliš nezasaženou. Na konci 20. století byla prohlášena chráněnou oblastí.

Naleznete tu kostelíky s modrými střechami postavené v souladu s kykládským architektonickým stylem, tradiční taverny, obchody a kavárny. Většina z nich stojí v dolní části vesnice, kolem kruhového hlavního náměstí. K dispozici jsou tu turistům i různé ubytovací kapacity - od pokojů k pronájmu, přes vilky až po větší hotely.

Na vrcholu tohoto kopce se nacházejí zříceniny benátského hradu Kasteli, jednoho z pěti santorinských hradů. Během velikonočních svátků, na Velký pátek, je celý hrad osvětlen loučemi a pohled na něj je opravdu dechberoucí. V jeho okolí stojí tři kostely, přičemž kostel Theotoki (svaté Teodory) je považovaný za jeden z nejstarších kostelů ostrova. Na svazích kopce se kromě vesnické zástavby táhnou i dlouhé vinice.

Nedaleko leží letovisko Emporio, klidnější městečko s několika krásnými kosteli a kapličkami. Za návštěvu jistě stojí klášter Profitis Ilias (Proroka Eliáše), naleznete ho na úpatí stejnojmenné hory. Zatoužíte-li po moři a koupání, doporučujeme jednu z nejkrásnějších pláží na ostrově - pláž Perissa, která se nachází na jihovýchodním pobřeží, jen pár kilometrů odtud.

Další turistické cíle na ostrově Santorini

Letoviska v blízkém okolí: Athinios, Megalochori, Mesa Gonia, Messaria, Vothonas

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Santorini: Akrotiri, Imerovigli, Kamari, Megalochori, Město Fira, Oia (Ia), Perissa

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Santorini.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám