Greece

Letoviska

Agios Fokas - ostrov Kos

Agios Fokas je klidné letovisko nacházející se ve východní části ostrova Kos, cca 6 km jižně od letoviska Psalidi a cca 8 km od hlavního města.

Podél pláže najdete několik hotelů a apartmánů, střídajících se s výbornými tavernami, klidnými kavárnami a obchody se suvenýry a základními potřebami. Zdejší restaurace a taverny nabízí mnoho pokrmů z ryb, tradiční řecké pokrmy i mezinárodní jídla.

Pláž v Agios Fokas tvoří bílý i černý písek a oblázky. Pro pohodlí návštěvníků jsou zde k dispozici lehátka a slunečníky. Moře je krásně čisté a průzračné, lákající ke koupání a šnorchlování. Využít můžete i nabídky vodních sportů nebo hřiště na plážový volejbal. Díky dobrému povětří je místo vyhledávané také surfaři.

Za návštěvu stojí určitě nedaleká pláž s termálními prameny a s přírodním bazénem, který je tvořený kameny. Voda tu dosahuje až 45 °C a podle mnohých má léčivou sílu.

Noční život se odehrává hlavně v nedalekém hlavním městě Kos. Dá se tu pronajmout automobil, motorka nebo kolo. Mezi letovisky jezdí pravidelné autobusové spoje a vozidla taxislužby.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám