Letoviska ostrova Kos

Kardamena - ostrov Kos

Kardamena

Letovisko Kardamena je jedno z nejoblíbenějších na ostrově Kos, disponuje perfektním turistickým zázemím a několika krásnými plážemi. Kardamena leží při jeho jižním pobřeží, cca 28 km jihozápadně od hlavního města Kos.

Kos, Kardamena na mapě Google maps

Letovisko Kardamena

Původně rybářská vesnička se během posledních let změnila v moderní městečko. V letovisku Kardamena žije asi 1300 obyvatel a je oblíbené zejména u mladých lidí, kteří sem jezdí za rušným nočním životem. Najdete zde mnoho ubytovacích zařízení, taveren, restaurací, kaváren, barů, diskoték a obchodů.

Z malého přístavu vyplouvají loďky k výletům do okolí. Při pěší procházce po vesnici můžete navštívit tři pěkné baziliky Dorothea, Eftihiou a Presbiteriou Fotinou ze 6. a 7. století. Dá se tu pronajmout automobil nebo motorka. Ti, kdo rádi cestují a zároveň chtějí zůstat v pohybu, ocení i místní cyklostezky a možnost pronájmu kola. Mezi letovisky fungují pravidelné autobusové spoje a taxislužba.

Pláže v okolí letoviska Kardamena

V okolí letoviska se nachází několik pěkných pláží. Pláže jsou vybavené lehátky a slunečníky a krásně průzračná voda láká k plavání a šnorchlování. Pláže v této oblasti mají pozvolný vstup do moře a jsou tak vhodné i pro rodiny s dětmi a seniory. Současně můžete využít i velkou nabídku vodních sportů.

Další turistické cíle na ostrově Kos

Letoviska v blízkém okolí: Antimachia

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Kos: Kardamena, Kefalos, Marmari, Město Kos, Tigaki

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám