Letoviska ostrova Kos

Marmari - ostrov Kos

Marmari

Marmari je menší, ale neustále se rozvíjející přímořské letovisko. Leží na severní straně ostrova mezi letovisky Tigaki a Mastichari, cca 15 km západně od hlavního města Kos. Návštěvníci si letovisko oblíbili především pro jeho čisté pláže a vodní aktivity.

Kos, Marmari na mapě Google maps

V letovisku Marmari se nachází dlouhá a plochá pláž tvořená bílým pískem a zářivě modrou vodou, kde se dá skvěle plavat a šnorchlovat. Vstup do moře je v této oblasti pozvolný a vhodný tak pro rodiny s dětmi a seniory. Na pláži jsou k dispozici lehátka, na kterých se dá strávit i celý den. Byla by ale škoda nevyužít velké množství aktivit, které tu jsou v nabídce, ať už se jedná o různorodé vodní sporty (windsurfing, kitesurfing, vodní lyže či jízda na člunech) nebo dokonce i možnost jízdy na koni.

Podél pláže naleznete většinu zdejších taveren a restaurací a mnoho z nich nabízí řecká i mezinárodními jídla. Marmari disponuje klasickou turistickou vybaveností v podobě hotelů, apartmánů, kaváren, diskoték a obchodů. Noční zábava se kromě pár diskoték odehrává především v hotelových komplexech, jinak je středisko v noci povětšinou tiché. Za nočním životem odjíždějí mladí hlavně do nedalekého hlavního města Kos. Lze si zde pronajmout automobil, motorku či kolo. Mezi letovisky jezdí pravidelné autobusové spoje a taxislužby.

Oblast kolem Marmari je spíše rovinatá a láká k romantickým procházkám či k jízdě na kole, například k nedalekému solnému jezeru Alikes. Ze severního pobřeží ostrova Kos můžete spatřit tureckou pevninu a využít tak příležitosti a během jedné dovolené navštívit hned dvě země (nejčastěji se pluje trajektem do přístavního města Bodrum).

Další turistické cíle na ostrově Kos

Letoviska v blízkém okolí: Pyli, Tigaki

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Kos: Kardamena, Kefalos, Marmari, Město Kos, Tigaki

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám