Letoviska ostrova Kos

Kefalos - ostrov Kos

Kefalos

Letovisko Kefalos se nachází v jihozápadním cípu ostrova v zálivu Kefalos, cca 40 km od hlavního města Kos.

Kos, Kefalos na mapě Google maps

Letovisko Kefalos

Okolí střediska je bohaté na pravěké, starověké i středověké památky. Prohlédnout si můžete například pozůstatky Dimitrina chrámu z 5. století př.n.l., dórského chrámu, chrámu Asklepion zasvěceného Asklepiovi (bohu lékařství) nebo zbytky divadla z helénistické éry. Za návštěvu stojí i pevnost Kefalos, vybudovaná řádem rytířů sv. Jana (též Johanitů).

K ubytování slouží hotely a apartmány. Místní restaurace a taverny nabízejí vynikající jídlo. Noční život je v letovisku Kefalos poměrně klidný, i tak zde lze ale nalézt mnoho míst, kde si člověk může zpříjemnit večer dobrým jídlem s hudbou a koktejly.

Na přelomu února a března se ve vesnici koná karneval a v období od července do srpna festivaly k uctění panny Marie a sv. Jana. Na obou akcích jsou vítáni i turisté. V kopci nad městem Kefalos stojí klášter svatého Jana (Agios Ioannis), malý modro-bílý kostelík s nádhernou vnitřní výzdobou. Na svátek 29. srpna bývá cílem místních poutníků.

Je možný pronájem aut, motorek nebo kol. Mezi letovisky jezdí pravidelné autobusové linky a taxislužba.

Pláže v okolí Kefalos

Záliv Kefalos se oproti jiným částem ostrova Kos vyznačuje chladnější vodou moře. Na druhou stranu chladnější moře vyhledávají různé druhy rybiček, kterých při plávání můžete vidět celá hejna. Pláž Kefalos leží v závětří okolních skal, samozřejmostí jsou lehátka a slunečníky a doporučit můžeme návštěvu některé z místních taveren podávajících pokrmy z čerstvých ryb.

Pláž Kamari, ležící nejblíže vesnici, se rozprostírá v délce 5 kilometrů. Je tvořená zlatavým pískem a obklopená modrou průzračnou vodou, která vybízí k plavání a šnorchlování. Díky příhodnému povětří je Kefalos vyhledávaným místem surfařů. Z pláže dohlédnete na malý ostrůvek Agios Nikolaos, řečený Kastri, na kterém stojí malá kaplička, a který je díky tomu velkým lákadlem fotografů.

Na pláž Kamari navazuje malá pláž Agios Stefanos se zbytky helénského chrámu a raně-křesťanské baziliky sv. Štěpána. Díky závětří a pozvolnému vstupu do moře je vyhledávaná rodinami s dětmi. Další příjemné pláže v okolí vesnice jsou: Paradise, plně vybavená lehátky a tavernami, která se díky sopečným průduchům na dně moře nazývá Bubble beach. Camel, rovněž vybavená pláž s lehátky a nabídkou vodních sportů. Limnionas je malá pláž s tavernou a molem pro rybářské loďky. Kochyli se může chlubit bílým pískem i nabídkou vodních sportů.

Další turistické cíle na ostrově Kos

Letoviska v blízkém okolí: Kamari

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Kos: Kardamena, Kefalos, Marmari, Město Kos, Tigaki

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám