Letoviska ostrova Kos

Tigaki - ostrov Kos

Tigaki

Letovisko Tigaki leží v severní části ostrova řeckého ostrova Kos, cca 10 km od hlavního města. V posledních letech se stalo místo velmi oblíbeným.

Kos, Tigaki na mapě Google maps

Okolí letoviska Tigaki je příjemně zelené, plné krásné přírody, která láká k výletům pěšky i na kole. Jedním z jejich cílů bývá zdejší jezero a okolní mokřady, kde hnízdí tažní ptáci.

Zdejší pláž je nejdelší písečná pláž ostrova Kos a měří necelých 10 km. Je plně vybavená, návštěvníci mohou využít lehátka a slunečníky i širokou nabídku vodních sportů. Díky příznivým větrům, které zde vanou, je místo často vyhledávané windsurfaři. Mořská hladina září smaragdovou barvou a pláž získala i ocenění modrou vlajkou EU. Má pozvolný vstup do moře a je ideální pro rodiny s dětmi.

V oblasti Tigaki se lze ubytovat v hotelech a apartmánech. Zdejší restaurace a taverny nabízejí mnoho pokrmů z ryb, tradiční řecké pokrmy a také mezinárodní jídla. Nachází se zde i několik obchodů se suvenýry a základními potřebami.

Za nočním životem se většinou jezdí do nedalekého hlavního města. Pro své výlety si můžete pronajmout automobil, motorku nebo kolo. Mezi letovisky fungují také pravidelné autobusové spoje a taxislužby.

Další turistické cíle na ostrově Kos

Letoviska v blízkém okolí: Marmari

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Kos: Kardamena, Kefalos, Marmari, Město Kos, Tigaki

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám