Pláže na ostrově Kos

Pláž Thermes - ostrov Kos

Lázně Empros Thermes (Embros Therma)

Thermes

Jedinečná oblázková pláž Thermes leží v jihovýchodní části řeckého ostrova Kos, v blízkosti letoviska Agios Fokas, cca 12 km jižně od hlavního města. Její dominantou jsou léčivé horké prameny.

Kos, Thermes na mapě Google maps

Unikátní charakter pláže Thermes je dán blízkostí sopečného ostrova Nissyros. Pláž pokrývají malé tmavé kamínky vzniklé vulkanickou činností a co sem láká turisty především, jsou termální prameny vyvěrající na povrch mořského dna. Prameny jsou velmi horké, dosahují teploty až 60 °C. Díky velkým kamenům a skalám, které zde vytvářejí malé jezírko, se teplé prameny krásně rozptýlí a vy si tak můžete užít relax jako v lázních.

Lázně Empros Thermes (Embros Therma), jak se místu také říká, vyhledávají lidé i kvůli léčivým účinkům sirných pramenů. Udává se jejich blahodárný vliv na lidskou pokožku, různé kožní problémy, svalové napětí i revmatická onemocnění. Ve vodě je rozpuštěno velké množství iontů vápníku, sodíku, síry, magnesia a dalších látek. Kvůli obsahu síry vydává voda i typický zápach.

Na pláži jsou k dispozici lehátka, slunečníky i sprcha. A po koupeli v termálních lázních se můžeme zchladit chutným nápojem z místního baru. Pláž je snadno přístupná, nahoře v kopci se nachází malé parkoviště pro auta nebo můžete využít i hromadnou dopravu.

Další turistické cíle na ostrově Kos

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Fokas

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kos: Pláž Agios Stefanos, Pláž Kardamena, Pláž Kefalos, Pláž Marmari, Pláž Mastichari, Pláž Paradise, Pláž Psalidi, Pláž Thermes, Pláž Tigaki, Pláž Zouroudi (Kos - město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám