Letoviska ostrova Kos

Psalidi - ostrov Kos

Psalidi

Letovisko Psalidi leží ve východní části ostrova Kos, na úseku pobřeží od města Kos po mys Psalidi. Vzdálenost letoviska od hlavního města je cca 4 km východně a jedná se de facto o jeho předměstí. 

Kos, Psalidi na mapě Google maps

Letovisko si oblíbili především ti turisté, kteří mají rádi oblázkové pláže, protože ty tu převažují. Zdejší pláže jsou výborně vybavené, s lehátky a slunečníky. Jistě si vyberete i z rozmanité nabídky vodních sportů, díky křišťálově čisté vodě doporučujeme vyzkoušet hlavně šnorchlování.

Oblast Psalidi vyhledávají spíše mladí lidé, kteří sem jezdí za nočním životem. Díky blízkosti hlavního města je zde poměrně rušno. K ubytování slouží několik hotelů a apartmánů, na pobřežní promenádě nalezneme restaurace a taverny s řeckými i mezinárodními jídly, kavárny i obchody se zbožím všeho druhu.

Za návštěvu stojí místní aquapark s vodními atrakcemi, širší okolí zase láká k výletům na kole i pěšky. Asi 10 km jižně od hlavního města leží pláž Therme, přírodní pramen teplé vody tady vyvěrá přímo ze skály a teče do moře. Teplé vodní prameny jsou léčivé a obsahují přírodní prvky jako jsou draslík, síra a chlór. Dá se tu pronajmout automobil, motorka nebo kolo. Mezi letovisky jezdí pravidelné autobusové spoje a taxislužby.

Další turistické cíle na ostrově Kos

Letoviska v blízkém okolí: Město Kos, Platani (Kermentes)

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Kos: Kardamena, Kefalos, Marmari, Město Kos, Tigaki

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám