Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Pláž Drastis - ostrov Korfu

Drastis

Velmi unikátní, písečná pláž Drastis leží v severní části řeckého ostrova Korfu. Její vzdálenost je cca 40 km severozápadně od hlavního města.

Korfu, Drastis na mapě Google maps

Drastis není pláží v tom pravém slova smyslu, je to spíše mys (Cape Drastis) vybíhající do křišťálově čistých a modrých vod Jónského moře, na první pohled ukrytý v krásné zalesněné krajině. Jakmile se ale dostanete na pobřeží, otevře se vám nádherný výhled na jednotlivé skalní útvary, vytesané působením přírodních vlivů do krásných obrazců. Tvary skal velmi připomínají ty v Canal d′Amour (tzv. kanál lásky), který je odtud nedaleko.

Zdejší vody jsou nádherně čisté, ale také trochu studenější, v parném létě tak velmi osvěžující. Místo není turisticky vybaveno a vyhledávají ho především vyznavači klidu a přírodní krásy a také sportovní potápěči. Mimo hlavní pláže pokryté pískem tu naleznete i spoustu menší plážiček a malých ostrůvků, ke kterým se dá doplavat. Pozor ale, skalní stěny mohou být někdy kluzké.

Mys Drastis se nachází v blízkosti vesnice Peroulades (z náměstí Peroulades vedou směrovky k pláži a kdyžtak vám rádi poradí místní). Přístup je možný autem i pěšky (po deštích ale může být cesta blátivá) a samozřejmě z moře lodí. Zatoužíte-li poté spíše po opalování a turistických službách, můžete vyrazit na blízkou pláž Peroulades. Nádherný výhled z výšky vám zase nabídne pláž Loggas.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Pláže v blízkém okolí: Pláž Loggas, Pláž Peroulades, Pláž Sidari, Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Nejoblíbenější pláže na ostrově Korfu: Pláž Acharavi, Pláž Almyros, Pláž Dassia, Pláž Halikounas, Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Loggas, Pláž Roda, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara), Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám