Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Pláže -Sidari (Canal d'Amour)

Pláž Sidari (Canal d'Amour) - ostrov Korfu

Sidari (Canal d'Amour)

Malinká písečná pláž sevřená okolními pískovcovými skalami. Tzv. kanál lásky (Canal d′Amour) leží na severním pobřeží řeckého ostrova Korfu, cca 36 km severozápadně od hlavního města.

Korfu, Sidari (Canal d'Amour) na mapě Google maps

V blízkosti turisticky oblíbeného letoviska Sidari se ukrývá i velmi zvláštní pláž nebo spíše malá zátoka se zlatavým pískem, pozvolným vstupem do moře, křišťálově čistou vodou a úchvatnými skalními útvary, na jejichž vzhledu po mnoho let pracoval vítr, déšť a slaná mořská voda.

Najdete ji hned vedle hlavní dlouhé pláže Sidari. Počítejte ale s tím, že jako místní zajímavost opředená legendou bývá plná turistů. V jedné skalní stěně se nachází i otvor, malá jeskyně, kterou se dá proplavat. A říká se, že pokud tudy společně proplave zamilovaný pár, bude spolu už navždy. Ani nezadané ženy ale nemusí smutnit, neboť pokud tudy proplavou a budou myslet na svého vysněného muže, jejich přání se jim splní. A co na tom, že cedulky na skále zakazují vstup do těchto jeskyní a jiných skalních útvarů, turisté si tuto atrakci stejně nemohou nechat ujít.

Okolní stěny jsou také dobře přístupné pro pěší, kteří se tu seshora kochají pohledem na toto unikátní přírodní dílo. A ti s touhou po adrenalinovém zážitku dokonce do vody z těchto skal skáčou.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Pláže v blízkém okolí: Pláž Drastis, Pláž Sidari

Nejoblíbenější pláže na ostrově Korfu: Pláž Acharavi, Pláž Almyros, Pláž Dassia, Pláž Halikounas, Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Loggas, Pláž Roda, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara), Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám