Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Pláž Ermones - ostrov Korfu

Ermones

Krásná písčito-oblázková pláž Ermones leží ukryta v zálivu u západního pobřeží řeckého ostrova Korfu. Její vzdálenost je cca 18 km západně od hlavního města Korfu (Kerkyra).

Korfu, Ermones na mapě Google maps

Zátoku Ermones svírají vysoké světlé skály a zelené svahy, ve kterých se rozprostírá stejnojmenné letovisko Ermones. Letovisko Ermones je malý prázdninový resort, nabízející svým návštěvníkům především klid a prázdninovou pohodu.

Pláž Ermones pokrývá písek s oblázky a díky pozvolnému vstupu do moře si u pobřeží rády hrají i děti. Pláž je vybavená lehátky a slunečníky, na kterých se úžasně relaxuje a sleduje okolí. Přímo u pláže se nacházejí i některé hotely a apartmány, které své hosty lákají na nádherný výhled na zátoku. Taverny a restaurace naleznete v širším okolí pláže.

Nejen děti ale i milovníci vodních sportů tu budou spokojeni. Křišťálově čisté moře a strmé útesy sem přitahují potápěče a vyznavače šnorchlování. Funfuje tu i škola potápění. Na pláži si lze zapůjčit vybavení na windsurfing nebo také šlapadla a z vodní hladiny tak prozkoumat blízké okolí.

Procházkou podél pobřeží můžete objevit i menší zátoky a plážičky, které vám poskytnou klid a více soukromí. Směrem na Sidari se nachází neoficiální nudistická pláž.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Pláže v blízkém okolí: Pláž Glyfada, Pláž Myrtiotissa (Mirtiotissa), Pláž Pelekas

Nejoblíbenější pláže na ostrově Korfu: Pláž Acharavi, Pláž Almyros, Pláž Dassia, Pláž Halikounas, Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Loggas, Pláž Roda, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara), Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám