Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Pláže -Halikounas

Pláž Halikounas - ostrov Korfu

Halikounas

Jedna z nejdelších pláží na ostrově, překrásná písečná pláž Halikounas leží v jihozápadní části řeckého ostrova Korfu, cca 25 km jižně od hlavního města. Je oblíbená především mezi milovníky adrenalinových vodních sportů.

Korfu, Halikounas na mapě Google maps

Pláž tvoří součást letoviska Chalikounas, které však není příliš turisticky zasaženo. Většina návštěvníků míří k pobřeží, na nádhernou písčitou pláž Halikounas, se svojí délkou 3 km označovanou jako nejdelší na ostrově Korfu. V kombinaci s křišťálově čistou vodou září její písek krásnou zlatou barvou.

Pláž Halikounas je hned na první pohled velmi unikátní, protože se ve skutečnosti jedná o dlouhý a úzký pruh pobřeží, z obou stran obklopený vodou. Na jedné straně umývá její břeh severní Jónské moře a přejdete-li na její druhý okraj, ocitnete se na břehu největšího jezera Korission. Obrovský biotop o rozloze 6000 akrů poskytuje útočiště mnohým zvířatům, především různým tažným ptákům, kteří se tu pravidelně zastavují při své cestě z Evropy do Afriky. I kvůli rozmanitosti zdejší flory byla oblast zařazena mezi chráněné, pro milovníky přírody tak může být procházka podél jezera velmi inspirující.

Díky dobrým povětrnostním podmínkám je pláž Halikounas jedním z nejlepších míst na Korfu pro provozování adrenalinových vodních sportů. Zvlášť oblíbený je tu windsurfing a kitesurfing. Část pláže je vybavená lehátky a slunečníky, nachází se tu i několik barů nabízejích osvěžující nápoje. Dál po pláži turistů i vybavenosti ubývá. Pláž je tak oblíbená i u nudistů, protože se zde dají nalézt místa poskytující soukromí.

Máte-li chuť se projít, asi 4 km od pláže stojí stará benátská pevnost Gardiki, pocházející ze 13. století. V minulosti pevnost sloužila jako pozorovatelna a ochrana před nájezdy pirátů.

Halikounas je místo, kam by měl zavítat každý návštěvník Korfu, i kdyby to mělo být jen na chvíli.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Pláže v blízkém okolí: Pláž Alonaki, Pláž Issos, Pláž Kanouli, Pláž Prasoudi

Nejoblíbenější pláže na ostrově Korfu: Pláž Acharavi, Pláž Almyros, Pláž Dassia, Pláž Halikounas, Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Loggas, Pláž Roda, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara), Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám