Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Pláž Dassia - ostrov Korfu

Dassia

Dlouhá písčito-oblázková pláž Dassia leží na východním pobřeží řeckého ostrova Korfu, cca 13 km severozápadně od hlavního města. Pláž je zasazena do uklidňující zelené okolní kraiiny, daří se tu ale i vodním sportům.

Korfu, Dassia na mapě Google maps

Pláž se nachází v malebné zátoce Dassia, lemované borovicovými a olivovými háji a další zelení. Povrch pláže tvoří převážně kamínky a občas hrubší písek, vstup do moře je v této oblasti pozvolný a pláž získala i ocenění modré vlajky EU za svoji čistotu. Pro snazší přístup handicapovaných byla pláž místy dokonce vydlážděná.

Dassia je zčásti organizovaná, taverny a bary tu pronajímají lehátka pod slunečníky, kde se dá příjemně odpočívat. Křišťálově čistá a zářící voda vybízí ke koupání a šnorchlování a na své si tu přijdou zejména milovníci vodních sportů. Vyzkoušet můžete například vodní lyžování, windsurfing nebo potápění. Z pláže jsou také vidět břehy pevninského Řecka a sousední Albánie.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Pláže v blízkém okolí: Pláž Danilia (Dafnila), Pláž Ipsos, Pláž Kommeno, Pláž Pirgi

Nejoblíbenější pláže na ostrově Korfu: Pláž Acharavi, Pláž Almyros, Pláž Dassia, Pláž Halikounas, Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Loggas, Pláž Roda, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara), Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám