Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Pláže -Santa Barbara (Agia Varvara)

Pláž Santa Barbara (Agia Varvara) - ostrov Korfu

Santa Barbara (Agia Varvara)

Překrásná a dlouhá písečná pláž Santa Barbara (nebo Agia Varvara) leží v jižní části řeckého ostrova Korfu, cca 38 km jižně od hlavního města. Je to jedna z nejoblíbenějších pláží ostrova Korfu, hodně turisticky vytížená.

Korfu, Santa Barbara (Agia Varvara) na mapě Google maps

Pláž, kterou místní přezdívají také Marta, je vyhledávaná díky své poloze a úchvatným přírodním scenériím, kdy se návštěvníci mohou kochat pohledem na útesy i zelené kopce. Turisté sem míří především za jemným pískem a křišťálově průzračnou vodou. Pláž je velmi čistá, za což získala i ocenění tzv. modré vlajky.

Pláž Santa Barbara je organizovaná a vybavená lehátky se slunečníky, na kterých se snadno zapomene na stres a shon každodenního života. Obzvláště když k tomu ze zdejšího baru hraje příjemná hudba a můžete si vybrat z množství osvěžujících nápojů. Pozvolný a snadný vstup do moře ocení rodiny s dětmi i starší páry, ti mladší zase mohou vyzkoušet školu potápění.

Hned u pláže stojí hotel Lefteris a taverna Sirens, kde vaří skvělá řecká i mezinárodní jídla. Další dvě taverny Elias a Barbados se nacházejí u příjezdové cesty a nedaleko od nich je i malý obchůdek se smíšeným zbožím. V širším okolí můžete využít služeb i několika menších apartmánů.

Santa Barbara bezprostředně sousedí s pláží Marathias a je vlastně jejím pokračováním. Je dostupná autem, přes vesnici Marathias nebo Potamia. Počet parkovacích míst přímo u pláže je ale omezený, doporučujeme tak nechat auto zaparkované nad pláží a sejít k ní pěšky.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Georgios Argyradon, Pláž Gardeno, Pláž Issos, Pláž Marathias

Nejoblíbenější pláže na ostrově Korfu: Pláž Acharavi, Pláž Almyros, Pláž Dassia, Pláž Halikounas, Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Loggas, Pláž Roda, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara), Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám