Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Pláž Loggas - ostrov Korfu

Logas The Sunset Beach

Loggas

Kouzelná písečná pláž Loggas leží v severozápadní části řeckého ostrova Korfu, cca 40 km severozápadně od hlavního města. Loggas svým vzhledem a polohou patří k největším atrakcím na ostrově, kterou by měl vidět každý návštěvník ostrova Korfu.

Korfu, Loggas na mapě Google maps

Malá, nádherná pláž je ukrytá pod vysokými a strmými útesy Logas, jejichž původ sahá až do doby kamenné. Je písčitá se snadným přístupem do vody, ale cesta k ní vede jen úzkou uličkou. Pláž sama není příliš vybavená, občas se tu však dá pronajmout lehátko a slunečník. Říká se jí také “Sunset beach” neboli "pláž západu slunce", jelikož je na něj odtud úchvatný pohled.

Na útesech nad pláží stojí útulná kavárna s názvem "7th Heaven", kde si lze v vychutnat kromě výborných nápojů a jídel i nádherný pohled na moře a skaliska, a to hlavně při zmiňovaném západu slunce. Dokonce je zde vybudovaný malý balkónek, který se tyčí přímo nad útesy. Vstup na něj však nebude tou nejlepší volbou pro ty, trpícími závratí z velké výšky.

Pláž leží v blízkosti letoviska Peroulades a jednoho z největších a nejznámějších středisek na ostrově Sidari.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Pláže v blízkém okolí: Pláž Drastis, Pláž Peroulades

Nejoblíbenější pláže na ostrově Korfu: Pláž Acharavi, Pláž Almyros, Pláž Dassia, Pláž Halikounas, Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Loggas, Pláž Roda, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara), Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám