Pláže na ostrově Korfu (Kerkyra)

Hlavní strana -Korfu -Pláže -Liapades (Gefyra)

Pláž Liapades (Gefyra) - ostrov Korfu

Liapades (Gefyra)

Malebná oblázková pláž Liapades (nebo také Gefyra) leží v severozápadní části řeckého ostrova Korfu, cca 20 km severozápadně od hlavního města. Nachází se v zátoce poblíž oblíbeného letoviska Paleokastritsa.

Korfu, Liapades (Gefyra) na mapě Google maps

Pláž tvoří součást poměrně velkého a turisticky oblíbeného letoviska Liapades. Městečkem Liapades prochází cesta, která končí až dole u pobřeží, přímo u malé pláže Liapades (Gefyra). Středisko Liapades je vyhledávané i pro velký počet pláží, které se okolo letoviska nacházejí. Pláž Gefyra je ale jedinou plně vybavenou pro turisty.

Pláž Gefyra je vybavena lehátky a slunečníky, malou tavernou a také půjčovnou člunů. Dá se tu příjemně lenošit na lehátku a přitom si užívat osvěžující nápoj ze zdejší taverny Nikos, která je takovou rodinnou firmou. Syn majitelky provozuje na pláži taxi čluny, které se hodí využít k návštěvám okolních pláží.

Ostatní pláže nacházející se v okolí Liapades se jmenují Rovinja, Limni (tzv. dvojitá pláž), Kolias, Iliodoros (což v překladu znamená „Dar slunce“, tedy pláž, na které nenajdete žádný stín), Chomi (Homos, říká se také "Paradise" a je velmi populární i díky zdejším skalnatým útvarům). Dostat se můžete také na pláže Kamari, Stelari, Mikro Stelari, Antipsos a Kolias. Všechny jsou nevybavené, tvořené převážně oblázky. Voda je v zátoce průzračná a skvělá ke šnorchlování a odpočívání na sluníčku.

Ze všech těchto jmenovaných pláží se dají pěšky navštívít pouze Rovinja a Limni. K ostatním vede pro neznalé místního terénu velmi obtížná cesta. Je proto lepší najmout si taxi člun, který vás zaveze na všechny pláže za zlomek času a po čase vás opět vyzvedne a dopraví zpátky. I díky těmto hůře přístupným plážím má Liapades přízvisko “divoký”.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Pláže v blízkém okolí: Pláž Agios Iliodoros (Linodoros), Pláž Glyko (Limni), Pláž Paleokastritsa, Pláž Rovinia (Rovinja)

Nejoblíbenější pláže na ostrově Korfu: Pláž Acharavi, Pláž Almyros, Pláž Dassia, Pláž Halikounas, Pláž Liapades (Gefyra), Pláž Loggas, Pláž Roda, Pláž Santa Barbara (Agia Varvara), Pláž Sidari (Canal d′Amour)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám