Letoviska ostrova Korfu (Kerkyra)

Sidari - ostrov Korfu

Sidari

Jedno z největších a nejznámějších letovisek na Korfu, oblíbené u turistů všech věkových kategorií. Nachází se na severním pobřeží řeckého ostrova Korfu, cca 36 km severozápadně od hlavního města.

Korfu, Sidari na mapě Google maps

Letovisko je obklopeno kopcovitou krajinou, porostlou divokou zelení a olivovými háji. Místní pláž Sidari je píščitá a dobře vybavená. Lemuje ji velká promenáda s velkým mnnožstvím různých restaurací a barů, i s několika hotely.

Druhá větší promenáda vede skrze letovisko a je poseta nejrůznějšími obchody, dalšími tavernami, kavárnami, bary a dalšími službami, jako jsou cestovní kanceláře, lékárny, půjčovny aut a motorek, bankomaty a mnoho dalších potřebných ke strávení bezproblémové a příjemné dovolené.
Zdejší noční život je velkým lákadlem pro mladé páry, které sem mnohdy zavítají hlavně kvůli němu.

Coby kamenem dohodil leží jedno z nejvyhlášenějších míst na Korfu, a to Canal d´Amour (kanál lásky) s pozoruhodnými skalními útvary, kterými se dá bezpečně proplavávat. Jedná se o místo, které byste měli jistě navštívit. Je dostupné autem a je samozřejmě obklopeno několika tavernami, kde se vyplatí chvíli posedět třeba jen u kávy.

Další turistické cíle na ostrově Korfu

Letoviska v blízkém okolí: Avliotes, Peroulades

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Korfu: Acharavi, Dassia, Ipsos, Kassiopi, Kavos, Lefkimi, Liapades, Město Korfu (Kerkyra), Moraitika, Sidari

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Korfu.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám