Letoviska ostrova Kos

Hlavní strana -Kos -Letoviska -Mastichari

Mastichari - ostrov Kos

Mastichari

Letovisko Mastichari tvoří vesnice s přístavem a leží v severozápadní části ostrova Kos, cca 22 km západně od hlavního města. Zdejší pláž je mnohými hodnocena jako nejkrásnější pláž ostrova.

Kos, Mastichari na mapě Google maps

Původně rybářská vesnice se za poslední dekádu stala vyhledávanou lokalitou. V létě tu bývá poměrně větrno, i proto sem jezdí hodně příznivců windsurfingu. Pláž v Mastichari je velmi dobře organizovaná a vybavená. Moře je krásně čisté, září do dáli a přímo láká ke koupání a šnorchlování. V nabídce tu naleznete snad všechny vodní sporty. V letovisku se dále nachází několik hotelů, restaurací, taveren, barů, kaváren a obchodů. Rybáři své čerstvé úlovky prodávají do místních restaurací a taveren. Může se tedy klidně stát, že ryba, kterou jste si právě objednali, byla chycena teprve ráno.

Za návštěvu stojí v městečku pozůstatky raně-křesťanské baziliky z 5. století a její mozaiková podlaha. Pro své výlety po širším okolí si můžete pronajmout auto, motorku nebo kolo. Noční život se ve středisku vyskytuje v podstatě jen v tavernách, v nichž lidé diskutují při dobrém jídle. Mezi letovisky jezdí pravidelné autobusové spoje a taxislužby.

Ze zdejšího přístavu vyrážejí trajekty k blízkému ostrovu Kalymnos a menší lodě k okružním plavbám po okolí. Z ostrova Kos můžete vyplout i k blízké turecké pevnině (nejčastěji do přístavního městečka Bodrum) nebo k ostrůvku Pserimos. Děti si jistě zamilují vodní park Lido Water Park. Blízko, směrem do vnitrozemí, se nachází Hippocratovo letiště a městečko Antimachia

Další turistické cíle na ostrově Kos

Letoviska v blízkém okolí: Antimachia, Marmari

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Kos: Kardamena, Kefalos, Marmari, Město Kos, Tigaki

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám