Greece

Pláže na ostrově Kos

Pláž Kardamena - ostrov Kos

Oblíbená písečná pláž Kardamena leží v jižní části řeckého ostrova Kos, v blízkosti stejnojmenného a velmi populárního letoviska. Vzdálenost pláže od hlavního města je cca 28 km.

Kos, Kardamena na mapě Google maps

Pláž Kardamena je dlouhá více než 4 km a patří tak k nejdelším plážím na ostrově Kos. Celou její délku až k přístavu pokrývá jemný světlý písek, místy s oblázky. Vstup do moře je v této oblasti pozvolný a během letní sezony voda příjemně teplá. Pláž je vybavená lehátky a slunečníky, návštěvníci mohou využít i nabídku vodních sportů, např. jízdu na vodních lyžích nebo projížďku na šlapadle.

Díky křišťálově čisté vodě je plavání v moři opravdovým požitkem a k oblibeným činnostem návštěvníků patří také šnorchlování. V oblasti je povoleno i rekreační rybaření. Nachází se zde několik taveren, stánků s občerstvením a kaváren.

Z pláže je vidět ostrov Nissyros, který vznikl sopečnou činností. Ostrůvek je přístupný, můžete k němu dojet loďkou, projít se po něm a dokonce i sestoupit do nitra vyhaslé sopky. Každý den z pláže vyplouvá i loď k termálním pramenům Agia Irini, které jsou vyhledávané pro své léčivé účinky (vyhledávají je především ženy s gynekologickými problémy).

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám