Pláže na ostrově Kos

Hlavní strana -Kos -Pláže -Mastichari

Pláž Mastichari - ostrov Kos

Mastichari

Mastichari, písečná pláž se smaragdově čistou vodou a nádechem exotiky, leží v severní části řeckého ostrova Kos, cca 27 km jihozápadně od hlavního města. Pláž je vyhledávaná jak rodinami s dětmi, tak díky větším vlnám i vyznavači windsurfingu.

Kos, Mastichari na mapě Google maps

Pláž Mastichari pokrývá po celé její délce 5 km jemný bílý písek, který omývá křišťálově čisté moře. Mnoho lidí říká, že pláž vypadá jako z oblasti Tichého oceánu, a Mastichari hodnotí jako jednu z nejkrásnějších pláží na ostrově Kos. K tomu jistě přispívá i fakt, že lze z pláže pozorovat krásný západ slunce.

V těsné blízkosti pláže rostou keře a jiná zeleň poskytující přirozený stín v horkých letních dnech. Pláž leží u stejnojmenného letoviska Mastichari a během hlavní sezony bývá docela plná. Zatoužíte-li tak po větším klidu a troše soukromí, popojděte k osamělým a neorganizovaným okrajům pláže.

Mastichari patří k destinacím oblíbeným pro rodinnou dovolenou, protože v létě je zde moře příjemně teplé a pobřeží se svažuje velmi zvolna. Díky příznivým povětrnostním podmínkám si pláž oblíbili i vyznavači windsurfingu, kitesurfingu a dalších vodních aktivit. Pláž je velmi dobře turisticky vybavena s množstvím barevných lehátek a slunečníků, je tu několik center vodních sportů i škola windsurfingu. V blízkosti pláže se nachází restaurace, bary, obchody i ubytovací kapacity.

Urcitě si zajděte do některé z taveren podávajících jídla z čerstvých ryb a dalších mořských plodů, jsou výborné. Mastichari je totiž známé i jako město rybářů, čerstvé ryby se tak dostávají do restaurací hodně rychle. Je tu malý přístav, kde kotví jachty a který poskytuje každodenní spojení s ostrovem Kalymnos.

Další turistické cíle na ostrově Kos

Nejoblíbenější pláže na ostrově Kos: Pláž Agios Stefanos, Pláž Kardamena, Pláž Kefalos, Pláž Marmari, Pláž Mastichari, Pláž Paradise, Pláž Psalidi, Pláž Thermes, Pláž Tigaki, Pláž Zouroudi (Kos - město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám