Výlety na ostrově Kos

Hlavní strana -Kos -Výlety -Ostrov Kalymnos

Ostrov Kalymnos

Výlet z ostrova Kos

Ostrov Kalymnos

Oblíbeným výletem turistů bývá plavba lodí na nedaleký ostrov Kalymnos, malebný řecký ostrůvek ležící severně od ostrova Kos. Ostrov Kalymnos je známý především lovem, zpracováním a exportem mořských hub. Nabízí toho však mnohem víc, sportovci sem jezdí především za lezením ve skalách.

Kos, Ostrov Kalymnos na mapě Google maps

Kalymnos se nachází asi 10 km od sousedního ostrova Kos, na dohled z letovisek Tigaki, Marmari a Mastichari. Trajekty mířící na Kalymnos vyplouvají z přístavu Mastichari. Hlavním a největším městem ostrova je město Pothia (oficiálně Kalymnos), velmi klidné a romantické místo s pastelově natřenými domy.

Kalymnos je hornatý a skalnatý ostrov s nepravidelným pobřežím. Místní příroda je trochu drsnější, ale má své kouzlo. Především dříve byl ostrov známý jako dodavatel mořských hub, dnes tuto tradici zachovává hlavně kvůli turistům, kteří sem přijíždějí. Ostrov si ale oblíbili především sportovci, protože Kalymnos je díky svým skalním masivům významným střediskem sportovního lezení. Využít mohou lezecké cesty různé obtížnosti. Leží zde také spousta chráněných zátok a díky čilému mořskému životu je pobřeží ostrova skvělým místem pro potápění. K dispozici je návštěvníkům několik potápěčských škol a ke konci letní sezony se zde pořádá "festival potápění".

Na ostrově se nachází také "muzem mořských objevů" (v zálivu Vlyhadia na východním pobřeží), které vystavuje vše možné, co potápěči při svých výpravách našlii.

Další turistické cíle na ostrově Kos

Tipy na výlety na ostrově Kos: Bodrum (Turecko), Pohoří Dikeos, Ostrov Kalymnos, Solné jezero Alikes (Alykes), Termální prameny, Vodní park Lido

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám