Památky na ostrově Kos

Hlavní strana -Kos -Památky -Agios Ioannis (Klášter svatého Jana)

Agios Ioannis (Klášter svatého Jana) - ostrov Kos

Agios Ioannis (Klášter svatého Jana)

Klášter svatého Jana (Agios Ioannis) se nachází v jihozápadní části řeckého ostrova Kos, cca 46 km od hlavního města. Klášter stojí na kopci nad obcí Kefalos a poskytuje úžasný výhled na okolní krajinu a záliv Kefalos.

Kos, Agios Ioannis (Klášter svatého Jana) na mapě Google maps

Klášter prezentuje tradiční řeckou architekturu a díky kombinaci modré a bílé barvy svítí do dálky. Je zasazený do klidného prostředí okolní zelené přírody a příjemnou atmosféru tohoto místa umocňuje navíc vzrostlý platan a několik laviček. Návštěvníci si tak mohou odpočinout v jeho stínu a vychutnat si zdejší scenérii.

Kostel je poměrně malý, ale určitě se zajděte podívat i dovnitř, jeho stěny zbobí krásné ikony a fresky a ze stropu visí zlatý lustr. Nádvoří před kostelem bylo vydláženo v tradičním stylu za použití malých bílých a šedých oblázků. Vedle kláštera se nachází ještě jedna budova, která sloužila jako ubytovna pro mnichy. A pár kroků odtud stojí zvonice, bohužel už zčásti poničená.

Rušněji zde bývá na svátek 29. srpna, kdy se sem vydávají skupiny poutníků.

Další turistické cíle na ostrově Kos

Nejoblíbenější památky na ostrově Kos: Agios Ioannis (Klášter svatého Jana), Agora (archeologické naleziště), Archeologické muzeum (město Kos), Asklepion (archeologické naleziště), Hippokratův platan, Hrad Neratzia, Paleo Pili

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám