Památky na ostrově Kos

Hlavní strana -Kos -Památky -Agios Nikolaos (kaple sv. Mikuláše)

Agios Nikolaos (kaple sv. Mikuláše) - Kos

Ostrov Kastri

Agios Nikolaos (kaple sv. Mikuláše)

Malá kaplička sv. Mikuláše (Agios Nikolaos) stojí na stejnojmenném ostrůvku Agios Nikolaos v zálivu Kefalos, u jihozápadního pobřeží ostrova Kos. Kaplička je zasvěcená sv. Mikulášovi, patronovi řeckých námořníků, a její unikátnost spočívá také v tom, že je jedinou budovou na ostrově.

Kos, Agios Nikolaos (kaple sv. Mikuláše) na mapě Google maps

Ostrůvek Agios Nikolaos, nazývaný také "Kastri" (v překladu "malý zámek"), leží na dohled od letovisek Kefalos a Kampos a patří k fotograficky velmi oblíbeným místům. Malý otrůvek uprostřed moře a na něm do dáli zářící modro-bílý kostelík sv. Mikuláše upoutá zrak snad každého návštěvníka nedalekých pláží Agios Stefanos a Kamari. A co víc, k ostrůvku můžete i doplout či doplavat a zazvonit si na zvon u kapličky!

Díky velmi pozvolnému vstupu do moře a tomu, že je ostrov od břehu pláže Agios Stefanos vzdálený asi jen 70 m, se dá k ostrůvku dobře doplavat a někdy i skoro dojít. U pláže si lze také pronajmout např. vodní skutr a prozkoumat celý záliv Kefalos. Útesy kolem Kastri jsou vyhledávané potápěči a vyznavači šnorchlování, kteří zde objevují bohatý podmořský život.

Další turistické cíle na ostrově Kos

Nejoblíbenější památky na ostrově Kos: Agios Ioannis (Klášter svatého Jana), Agora (archeologické naleziště), Archeologické muzeum (město Kos), Asklepion (archeologické naleziště), Hippokratův platan, Hrad Neratzia, Paleo Pili

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Kos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám