Památky na ostrově Rhodos

Hlavní strana -Rhodos -Památky -Klášter Kalopetras

Klášter Kalopetras - ostrov Rhodos

Moni Kalopetras, Moní Panagías Kalopetras

Klášter Kalopetras

Malý klášter Moni Panagias Kalopetras se nachází v severní části řeckého ostrova Rhodos, v blízkosti známé přírodní rezervace tzv. Údolí motýlů.

Rhodos, Klášter Kalopetras na mapě Google maps

Klášter Moni Panagias Kalopetras pochází z roku 1782 a byl postaven Alexandrem Ypsilandisem, dědečkem slavného bojovníka za svobodné Řecko. Jedná se spíše o menší bílý kostelík, ke kterému patří ještě malá obytná budova. V té prý žije jediný mnich, který se o kostel stará.

Klášter Kalopetras se nachází ve vnitrozemí ostrova, asi 28 km od hlavního města Rhodos. Zvenku jednoduchá stavba skrývá uvnitř krásný interiér zdobený barevnými obrazy, lustry a třemi ikonami z 19. století. Na nádvoří, v příjemném stínu vzrostlých stromů, stojí kamenné lavice a stoly.

Většina návštěvníků do kláštera zavítá v rámci výletu do tzv. Údolí motýlů, protože kostelík stojí přímo na horním konci vycházkové trasy. Údolí motýlů (známé také jako Petaloudes) je krásné zelené údolí, které je unikátní tím, že se sem v době páření slétají celá hejna přástevníka kostivalového a pokrývají kmeny stromů i velké kameny. Součástí trasy je také muzeum motýlů.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Nejoblíbenější památky na ostrově Rhodos: Akropole Lindos, Akropole Rhodos, Hrad Monolithos, Klášter Tsambika, Kolossos rhodský (Kolos rhodský), Palác velmistrů - město Rhodos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám