Památky na ostrově Rhodos

Hlavní strana -Rhodos -Památky -Kostel archanděla Michaela

Kostel archanděla Michaela - ostrov Rhodos

Kostel sv. Michaela (Archangelos)

Kostel archanděla Michaela tvoří krásnou dominantu historického města Archangelos, které se nachází ve vnitrozemí u východního pobřeží řeckého ostrova Rhodos. Svatý Michael je patronem celého města.

Rhodos, Kostel archanděla Michaela na mapě Google maps

Vysoký, bílý kostel s nádhernou zvonicí pochází z roku 1845 a je zasvěcený svatému Michaelovi. Michael, nejznámější z archandělů, tedy Božích andělů, kteří se těšili zvláštnímu významu a úctě, se stal ochráncem zdejšího lidu a byla po něm pojmenována i samotná vesnička Archangelos. Dnes je Archangelos už městem, ale stále je považováno za místo, kde přežívají staré řecké tradice a řemesla.

Uvnitř je pravoslavný kostel bohatě zdobený a můžete si tu prohlédnout rozmanité náboženské předměty, včetně krásných ikon archanděla Michaela. Jako projev úcty ke svatému je pro vstup do kostela požadováno vhodné oblečení (zahalená ramena a kolena).

Kostel archanděla Michaela stojí asi 3 km od východního pobřeží ostrova Rhodos, cca 30 km jižně od hlavního města Rhodos. Na ostrově však není jediným místem, které odkazuje ke svatému Michaelovi. Známý a velmi zajímavý je také byzantský klášter archanděla Michaela, neboli klášter Moni Thari, který se nachází ve středním vnitrozemí ostrova, nedaleko města Laerma. Navštívit můžete také unikátní jeskyni archanděla Michaela, která se skrývá na západním pobřeží hlavního města Rhodos (přístup k ní je nejlepší přímo z pláže po kamenných schodech nahoru).

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Nejoblíbenější památky na ostrově Rhodos: Akropole Lindos, Akropole Rhodos, Hrad Monolithos, Klášter Tsambika, Kolossos rhodský (Kolos rhodský), Palác velmistrů - město Rhodos

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám