Letoviska ostrova Rhodos

Laerma - ostrov Rhodos

Laerma

Malá, poklidná vesnička Laerma se nachází ve střední části vnitrozemí řeckého ostrova Rhodos, cca 58 km jihozápadně od hlavního města. Laerma je známá díky blízkému byzantskému klášteru Moni Thari, zasvěcenému archandělovi Michaelovi.

Rhodos, Laerma na mapě Google maps

Tradiční vnitrozemská vesnice Laerma se rozkládá v kopcovitém terénu, porostlém hustými borovicovými lesy. Vnitrozemí je v této části ostrova Rhodos poměrně řídce osídlené, což na druhou stranu prospívá zdejší přírodě, která je bohatá na faunu i floru. Oblast mezi Laermou a vesničkami Istrios a Profilia je chráněna v rámci evropského environmentálního programu Natura 2000.

V roce 2008 byla oblast kolem Laermy zasažena rozsáhlým lesním požárem a vesnička už byla připravena i k evakuaci. Požár se naštěstí ještě předtím podařilo dostat pod kontrolu, ale i dnes jsou ještě na okolních lesích patrné stopy jejich poškození.

Zdejší území je obýváno již od před-helénského období a předpokládá se, že současné jméno obce Laerma vzniklo jako odvozenina od starověkého názvu města Ladarma. Vesničku Laerma tvoří tradiční malé domky, úzké uličky a několik výborných taveren. Pozornost upoutá také zajímavá budova uprostřed vesničky, která je krásnou ukázkou architektury italského období a která dnes slouží jako škola.

Většina turistů, kteří do Laermy zavítají, míří k nedalekému klášteru Moni Thari. Klášter Moni Thari, známý také jako klášter archanděla Michaela (Taxiarchis Michail), leží od vesnice zhruba 4 km směrem na jih a cesta k němu je opravdu krásnou procházkou zdejší svěží, zelenou přírodou. Klášter Moni Thari patří k největším klášterům ostrova Rhodos a i dnes velmi významným, neboť je stále obýván mnichy a aktivně využíván coby muzeum i studentské koleje.

Nejvýznamnějším svátkem vesnice je festival 21. a 22. května, konaný na počest archanděla Michaela.

Další turistické cíle na ostrově Rhodos

Letoviska v blízkém okolí: Aghios Isidoros

Nejoblíbenější letoviska na ostrově Rhodos: Afandou, Archangelos, Faliraki, Ialyssos, Ixia, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou (Reni Koskinou), Lardos, Lindos, Rhodos (město)

Letoviska, pláže, památky i výlety - to vše přehledně v mapě ostrova Rhodos.

Navštívili jste toto místo a máte nějaké doplňující informace, zajímavý postřeh nebo fotky?

Napište nám